Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Monika Absolonová

Nejnovější kauzy

Kate Middleton okouzlila Pákistán v tradiční kurtě: Spolu s Williamem vzdala hold princezně Dianě

Zdroj: profimedia
+ Dalších 8 fotografií
královská cesta
Princ William (37) se společně s manželkou Kate Middleton (37) vydal na královskou cestu do Pákistánu. Pětidenní návštěva Pákistánu, kterou manželé následují stopy princezny Diany (†36), je pro Británii velkou historickou událostí. Vévodkyně už od počátku cesty ctí tradice země a oblečením tradičního oděvu kurty uctila i památku zesnulé maminky svého muže.

Už při příletu do Pákistánu byl princ William zastíněn krásou své ženy. Při výstupu z letadla oblékla Kate Middleton jiný tradiční oděv, v němž okouzlila všechny přítomné. Přivítána byla pákistánskými dětmi, které jí předaly kytici.

Druhý den po příletu navštívili manželé základní školu a školku v pákistánském hlavním městě Islámábádu. Kate se oblékla do tradiční kurty v barvě královské modři. Velmi podobný outfit na sobě měla při návštěvě Pákistánu i princezna Diana, vévodkyně tak uctila nejen místní tradice, ale i památku své tragicky zesnulé tchyně.

Při rozhovorech s místními dívkami bylo královskému páru řečeno, jak moc ženy i holčičky v zemi obdivují princeznu Dianu. Doslova řekly, že jsou jejími fanoušky. „Opravdu? To je od vás krásné. I já jsem velkým fanouškem mé matky. Byla tu třikrát, byl jsem tehdy ještě hodně malý,“ odpověděl jim princ William.

Pětidenní návštěva Pákistánu je zaměřena na rozšíření obzorů ohledně vzdělávání. Místní dívky byly poučeny o tom, jaké výhody jim může přinést vysoké vzdělání a jaké pracovní pozice díky němu mohou získat. Jedná se o vůbec první královskou cestu do této země za 13 let.

Kate a William následně poobědvali s premiérem Imranem Khanem, který byl dobrým přítelem princezny Diany. Ta svou poslední cestu do Pákistánu podnikla jen tři měsíce před svou smrtí v roce 1997. Tehdy v Láhauru navštívila nemocnici pro osoby trpící rakovinou.

Související články

Další články