Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Jaromír Soukup Festival Karlovy Vary 2022

Katastrofa v Itálii: Zřítil se most i s auty a lidmi, desítky mrtvých! VIDEO ZKÁZY

Katastrofa v Itálii: Zřítil se most i s auty a lidmi, desítky mrtvých! VIDEO ZKÁZY
Zdroj: Youtube
+ Dalších 8 fotografií
Na dálnici v italském Janově se zřítil za plného provozu most Morandi. Stalo se tak zhruba v poledne, propadlo se několik desítek metrů jeho délky. Podle záchranářů jsou na místě desítky mrtvých a raněných.

Ve městě Janov se ve slunné Itálii zřítil most za plného provozu. Propadlo se ho asi sto metrů a auta skončila pod sutinami, včetně nákladních. Hovoří se o desítkách mrtvých, deník La Stampa upozorňuje, že pod troskami mohou být další lidé. Aut se propadla zhruba desítka.

Neštěstí se událo na frekventované dálnici přibližně v poledne během prudkého deště. Na fotografiích je vidět, že pod zřícenými stavbami jsou budovy, obytné domy a železniční trať vedoucí do Milána. Na místě jsou momentálně hasiči, policie a záchranná služba. Most je v tomto místě vysoký asi 45 metrů.

V době tragédie byl na mostě i řidič kamionu české společnosti SPED-IT. Může ale mluvit o velkém štěstí, tragédii přežil. Komunikuje s lékaři a jeho stav by neměl být kritický. "Řidič je ve stabilizovaném stavu a komunikuje. Bližší informace budeme vědět později,“ uvedl pro idnes.cz jednatel české firmy SPED-IT Václav Zázvůrek.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy