Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Katastrofa v horách: 16 záchranářů zabila lavina, když pátrali po obětech té předchozí

Katastrofa v horách: 16 záchranářů zabila lavina, když pátrali po obětech té předchozí
Zdroj: profimedia
+ Další fotografie
Tragédie
V tureckých horách došlo k ohromné katastrofě. Nejdříve jedna lavina pohřbila autobus a zabila nejméně pět lidí. Druhá lavina zasypala záchranáře, kteří pátrali po nezvěstných z té předchozí. Pod sněhem může být pohřbeno nejméně dalších 20 lidí.

Portál Daily Mail přinesl informaci o strašlivé tragédii, ke které došlo v Turecku poblíž Bahcesehiru. V průběhu úterní noci se tam v horách sesypalo ohromné množství sněhu. První lavina zasypala krom lidí i vozidlo na odklízení sněhu a minibus. Řidič minibusu byl ve vozidle uvězněn 25 minut, než se mu podařilo rozbít okénko a dostat se ven.

Úterní lavina si vyžádala pět obětí a další dva lidé zůstali pohřešovaní. Dnes se rozjela rozsáhlá pátrací akce po dvou nezvěstných. Bohužel, když 300 pohotovostních pracovníků pátralo po pohřešovaných, udeřila další lavina. Pohřbila nejméně 16 záchranářů, počet obětí může nadále narůstat. Mezi zesnulými je osm policistů a několik hasičů.

Pod sněhem zůstalo uvězněných nejméně 20 dalších lidí, uvedl místní starosta Meki Arvas. Guvernér Mehmet Emin Bilmez řekl, že 25 členů pohotovostní služby bylo zachráněno zpod sněhu a odvezeno do nemocnice. Snahy záchranářů komplikuje mlha, sněžení a silný vítr.

Související články

Další články