Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tereza H. Výměna manželek The Voice Ewa Farna

Nejnovější kauzy

KATASTROFA: Hurikán větší než Česko demoluje USA! Desítky mrtvých a škody až BILION korun

Desítky mrtvých a bilionové škody, to je zatím bilance hurikánu Florence.
+ Další 3 fotografie
Už desítky obětí si vyžádal hurikán Florence, který se včera proměnil v tropickou bouři. Pustoší americké východní pobřeží včetně některých středoamerických ostrovů. Prezident Donald Trump už vyhlásil stav katastrofy. Výše škod je odhadována až na bilion korun českých.

V pátek se Florence přihnala do USA jako obří hurikán, jehož oko bylo větší než celé Česko, v sobotu večer se z ní stala tropická bouře. Východoamerické pobřeží ale zpustošila stejně a vyžádala si už desítky obětí. Jenom v Severní Karolíně přišlo o život nejméně deset lidí včetně několika dětí.

Zoufalým lidem, kteří se ocitli v tísni, pomáhají příslušníci amerického námořnictva a pobřežní stráže, ale i dobrovolníci. V pohotovosti jsou vrtulníky, stovky lidí ale byly zachráněny i za pomoci nákladních aut. Do potíží se dostali proto, že neuposlechli varování a včas se neevakuovali.

Americký prezident Donald Trump už včera vyhlásil stav přírodní katastrofy. Týká se téměř celé Severní Karolíny, kterou hurikán zpustošil nejvíc.

Podle odhadů úřadů bude gigantickou bouří zasaženo okolo deseti milionů lidí. Už vznikly i první odhady škod, zatím se pohybují mezi 220 miliardami a 1,3 bilionu korun.

Mohlo by vás zajímat

Další články