Petra Borkovce si porota ve složení Ben Cristovao (31), Matěj Ruppert (40), Katarína Knechtová a Paľo Habera oblíbila hned od prvního kola. Hned ze začátku padla dokonce slova, jako že tenhle kluk má nakročeno na to, aby se dostal do TOP 20.

Borkovec zaujal porotu svým originálním hlasem a hlavně upřímnou povahou. Nejvíce si ho oblíbila právě Katarína Knechtová. Ta se ho snažila protežovat v každém kole. Dokonce i tehdy, když způsobil v soutěži menší faux pas.

Petr se opil a ráno dorazil na zkoušku později. Nakonec zazpíval ale tak fenomenálně, že porota na jeho menší prohřešek zapomněla a pustila ho dál. A udělali dobře. Petr Borkovec se nakonec dostal do pětky nejlepších finalistů.

Čím více postupoval, tím bylo evidentnější, že ho Katarína má více ráda. Došlo to až tak daleko, že se poslední týdny nespekuluje o ničem jiném než o tom, že ti dva spolu mají románek. To koneckonců nepotvrdil, ale nevyvrátil ani jeden z nich.

Katarína je opravdu kus. Byly ale doby, kdy vypadala jako malý vrabčák, který vypadl z klimatizace. Ještě před osmi lety by to bylo takové malé pískle a Borkovec by nejspíše nad ní zaplakal. Co myslíte?