Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič StarDance 2019 Počasí

Nejnovější kauzy

Kat ze StarDance Zdeněk Chlopčík: Život mu zničila nevěra, přišel o dceru!

+ Dalších 6 fotografií
BOJ O DÍTĚ
Nejobávanější porotce ze všech Zdeněk Chlopčík (61) řádí ve StarDance jako černá ruka. Sejme klidně i miláčky národa, nedívá se napravo ani nalevo. V soukromí je prý ale měkký a hodně za to může fakt, že mu nikdo nevrátí čtrnáct let nenaplněné rodičovské lásky.

Je to chlapík, který se narodil ve znamení Vodnáře a původně přemýšlel, že by se z něj stal herec. Nicméně ho nevzali. Přemýšlel i o učitelství, a tak šel na strojárnu na ostravskou univerzitu, takže se není co divit, že za bývalého režimu nakonec dělal jako projektant ve Vítkovicích. S tancem vlastně začal až v sedmnácti, což obvykle bývá strašně pozdě. Ale u něj ne. Otec mu to ale původně zakázal, takže si až v roce 1990 založil taneční školu Elán a pustil se naplno do svého koníčka.

30 let kariéry

Nakonec se z něj stal dvojnásobný mistr republiky v latinskoame­rických a deseti tancích.

Třicet let trvající kariéru aktivního tanečníka, při níž vystřídal na osm tanečních partnerek, pověsil na hřebík už před 22 lety, od té doby učí a radí.

Válka o dceru

Na obrazovce se coby porotce StarDance objevil poprvé v roce 2006 a natolik zaujal diváky, že si ho vyžadují stále dokola. Má osobitý styl. Umí být vtipný, ale i velmi tvrdý a nekompromisní. Se StarDance není spojený jen u nás. I na Slovensku se objevil v porotě stejné soutěže, jen pod trochu jiným názvem Let’s Dance.

Zdeněk Chlopčík je již podruhé ženatý. Z prvního manželství (s bývalou taneční partnerkou Janou) má dceru Andreu (31), s níž se podle jeho vlastních slov během jejího dětství vůbec nesměl vídat. Kolem malé holčičky lítala sociálka, psychologové, konal se jeden soud za druhým. Vše má jednoduché vysvětlení: mohla za to Zdeňkova nevěra. Byl plný testosteronu a cizí sukni neuměl nechat na pokoji, což se mu krutě vymstilo.

Málo lásky

„Od Jany jsem dostával dost lásky. Ale jsem velký romantik a mazlík, takže i když mám hodně, mám pořád málo. Cítil jsem, že se mi do srdce ještě někdo vejde. A to byl ten problém,“ přiznal loni v 13. komnatě.

Chlopčík se nakonec rozhodl dcerku nenechat dál zmítat soudní mašinérií a vzdal se kontaktu s ní s tím, že až bude dospělejší, vyhledá ji znovu. „Víkendy jsem probrečel,“ říká. S Andreou si později vše vynahradili v její dospělosti, od níž se zase pravidelně stýkají. Jenže promarněných a protrápených čtrnáct let života jim už ani jednomu nikdo nevrátí.

Nechtěla ho

Tanečník si později vzal opět kolegyni z branže Brigitu, s níž má syna Samuela a dceru Viktorku. Žijí v Malenovicích u Frýdku-Místku.

„Se Zdeňkem jsem nejdřív začala tancovat a asi po půl roce jsme spolu začali chodit. Nechtěla jsem. Byl o hodně starší, a tak jsem z toho měla obavy,“ přiznává dnes jeho žena, s níž Zdeněk zažíval úspěchy doma i na mezinárodních soutěžích.

A Brigita vlastně může za to, že ho dnes znají snad všichni televizní diváci. Upozornil ji jen tak na casting na porotce do StarDance, ale když ho nabádala, ať to zkusí, ošíval se s tím, že mají určitě mnohem lepší adepty. Nakonec ho k přihlášce musela pomyslně dokopat.

Mohlo by vás zajímat

Další články