Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Kaskadéry odmítali: Herci z To Kapitola 2 prozradili, jak se natáčení ošklivě zvrtlo

Kaskadéry odmítali: Herci z To Kapitola 2 prozradili, jak se natáčení ošklivě zvrtlo
Zdroj: extra.cz
+ Dalších 9 fotografií
zajímavosti
Snímek To Kapitola 2 dobývá kina po celém světě a těší se skvělé návštěvnosti. Herci, kteří si v pokračování snímku To zahráli dospělé členy Klubu smolařů, kteří se po 27 letech musí znovu utkat s klaunem Pennywisem, promluvili o těžkém natáčení. Při něm přišli k ošklivým zraněním.

Hvězdy snímku To Kapitola 2, v němž byli dětští herci vyměněni za dospělé, promluvily o nejtěžších a nejbolestivějších momentech na natáčení. Bill Hader, James McAvoy, a Jessica Chastain v rozhovoru pro Buzzfeed odhalili, kdy na place skutečně trpěli, a dokazují, že herectví je velmi náročná práce.

Stejně jako v prvním snímku i v pokračování je velmi zásadní scénou moment, kdy Klub smolařů hledá Pennywise v kanalizaci. Pro filmaře by bylo finančně velmi náročné a hlavně zbytečné vyrábět falešnou kanalizaci, a tak herci natáčeli v té skutečné. Tam ale nikdy netušili, jaká nástraha je čeká, a na to doplatil sám James McAvoy.

Když procházeli kanalizací, McAvoy zničehonic celý zahučel do vody a nebylo ho možné ani vidět. Všichni se báli, že se mu něco stalo, on se ale během chvíle vynořil a ačkoliv lapal po dechu, chtěl, aby byl záběr použitelný, a nadále hrál svou postavu. Herec sám přiznal, že dělal spoustu kousků, které po něm ani režisér nechtěl, a z natáčení si v důsledku odnesl zánět šlach.

Ve snímku je scéna, kde Pennywise stahuje Beverly pod vodu. Jessica se svěřila, že když zvedala koleno, o něco se ošklivě pořezala a nohu jí prý do konce života bude zdobit jizva. Je přesvědčená o tom, že natáčení v kanalizaci je jedno z nejtěžších a nejnebezpečnějších, jaké kdy absolvovala. Další zranění se jí přihodilo po dotočení její krvavé scény, kdy v jeskyni příliš rychle vstala a praštila se do hlavy. "Jsem tvrdá holka, ale v tu chvíli to bolelo tak, že jsem začala brečet. Seděla jsem tam, pokrytá krví a přemýšlela, která je falešná a která je moje," uvedla herečka. Zdravotnice nakonec zjistila, že má na hlavě drobnou ranku, z níž skutečně krvácela.

Bill Hader beze studu přiznal, že nebezpečné kousky raději přenechal kaskadérům. Ke zranění ovšem přišel také, a to během natáčení scény, kdy utíkal před Pennywisem. "Natáčení trvalo dlouho a několik hodin jsem jen běhal. Prostě jsem si pak natáhl tříslový sval," řekl a smál se tomu, že zatímco jeho kolegové přišli ke zraněním během natáčení složitých scén, on je zkrátka opravdu smolař a zranil se jen kvůli běhu.

Hader se podělil i o úsměvnou historku z natáčení. "Přišel jsem za Billem Skarsgårdem, on byl ve svém kostýmu, nalíčený, zkrátka připravený na natáčení. Zeptal jsem se ho, jak to dělají v postprodukci, když mu jde každé oko na jinou stranu. On se zlověstně zasmál a ukázal mi, že to dělá sám. V tu chvíli jsem se málem počůral," sdělil Bill.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy