Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 tragédie v Mostě Clash of the Stars 5

Karty ukázaly budoucnost: Nový šéf zdravotnictví je Babišův věrný muž, víme, jak dlouho vydrží

Lékař Petr Arenberger
Zdroj: profimedia.cz
+ Další 2 fotografie
Petr Arenberger
Nový šéf ministerstva zdravotnictví Petr Arenberger (62) usedl na nejrozkývanější křeslo ve vládě, karty mu ale dávají velkou naději na to, že ho jen tak někdo nevyhodí.

Podivný konec Jana Blatného

Petr Arenberger vystřídal Jana Blatného v době, kdy se republika začíná vzpamatovávat ze zatím poslední vlny covidu, takže mnoha lidem konec předchozího šéfa resortu nedává vůbec logiku.

Mnozí se obávají jen toho, že nový ministr půjde Andreji Babišovi (66) a jeho požadavkům víc na ruku. A tohle potvrzuje i věštkyně.

Petr Arenberger a klid na práci

Karty mi ukazují, že nový ministr by měl zůstat už do konce voleb. Všechno mi naznačuje, že už na něj nebude takový tlak jako na předchozí ministry zdravotnictví. Nastoupil v době, kdy už máme nejhorší za sebou,“ řekla eXtra.cz zkušená kartářka Barbara Kočková, která se věštění osudů věnuje už desítky let.

Ale z karet vyčetla i to, co si o novém členovi vlády říká hodně lidí.

Stejný jak Andrej Babiš

„Velkou roli budou hrát jeho přístup k funkci a povahové vlastnosti. Je v tom na stejné vlně s premiérem Andrejem Babišem, což Arenbergerovi pomůže,“ naznačuje prý vesmír skrze věštbu.

„Karty u předchozích ministrů v souvislosti s předsedou vlády ukazovaly mnohem větší třecí plochy, takové tam nyní už nevidím,“ dodala závěrem vědma Barbara Kočková z věštírny Výklad karty. Slibuje tak novému šéfovi resortu zdraví de facto klid na práci ze strany šéfa, s nímž spolehlivě souzní.

Předchozí ministr zdravotnictví vydržel pět měsíců a svůj odchod bez zášti zhodnotil jako politické rozhodnutí. V kuloárech se šušká o tom, že Babiš tím vyhověl prezidentu Miloši Zemanovi (76), kterému vadilo, že předchozí ministr nechtěl obejít Evropskou lékovou agenturu a svévolně schválit použití ruské vakcíny Sputnik, zároveň sám předseda vlády trval na použití jistých drahých léků, z nichž ale nebyla odborná veřejnost nijak nadšená.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy