Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině Prezidentské volby 2023 Výměna manželek 2023

Karolínu Plíškovou žene za titulem i podpora manžela: Michal Hrdlička jí fandí z hlediště

Karolínu Plíškovou žene za titulem i podpora manžela: Michal Hrdlička jí fandí z hlediště
Zdroj: Profimedia
+ Další fotografie
Wimbledon

Tenistka Karolína Plíšková se několik posledních měsíců trápila, vše ale změnil Wimbledon. Na slavném turnaji se Češka probojovala až do finále, což se jí ve Wembley podařilo vůbec poprvé. Plíšková za to vděčí jak svému kouči Saschovi Bajinovi, tak i manželovi Michalu Hrdličkovi. Ten ji vždy na velkých turnajích podporuje z hlediště a stejně tomu je i nyní.

Letošní Wimbledon je pro Karolínu Plíškovou velkou vzpruhou. Česká jednička se totiž od začátku sezony trápila, pouze jednou se dostala do finále turnaje na okruhu WTA, jinak většinou balila ještě před branami semifinále. Neúspěchy se pak podepsaly i na její psychice.

Naštěstí má ale velkou oporu ve svém trenérovi Saschovi Bajinovi, jehož nastavené cestě věří. „Když se na něj podívám do boxu, cítím z něj klid a jistotu. Myslím, že na mě byl pyšný,“ řekla pro Sport.cz po postupu do finále Wimbledonu. Německý trenér má bezpochyby velkou zásluhu na tažení české tenistky. Největší oporu má ale Karolína přece jen v někom jiném.

Hrdlička svou ženu podporuje

Muž a hlavně opora číslo jedna je pro Plíškovou její manžel Michal Hrdlička. Sportovní komentátor nevynechá jediný velký turnaj, na kterém se jeho láska ukáže. Vždy ji podporuje z hlediště, prožívá její zápasy, ať už je doprovází radost či smutek. Stejně tomu bylo v semifinále ve Wembley, ve kterém Plíšková v třísetové bitvě porazila silnou Bělorusku Arynu Sabalenkovou.

„Dokázala jsem si, že ještě není konec. Pořád mám co nabídnout a mohu zahrát dobře. Tím, že jsem vydržela, i když na finále jsem čekala dlouho, tak se to vyplatilo. Jsem ráda, že se mi to podařilo,” radovala se po postupu do finále česká jednička.

Teď ale čeká Plíškovou nelehký úkol. Posledním krokem, který musí zvládnout pro zisk titulu, je porazit světovou jedničku Ashleigh Bartyovou. Ať už zápas, který se hraje od 15 hodin, dopadne jakkoli, v hledišti bude opět sedět Hrdlička. Bývalý partner moderátorky Lucie Borhyové tak bude svou lásku tlačit za prvním grandslamovým titulem, jak jen bude moci.Burešová a Forejt podobu nezapřou: Fanoušci si spletli Evu s Přemkem

Související články

Další články

Nejnovější kauzy