Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Karolína Mališová o ztrátě vlasů: Nepřála bych to ani svému největšímu nepříteli, přiznává

+ Dalších 8 fotografií

Karolína Mališová si v minulosti sáhla na dno. Úspěšná modelka bojovala s alopecií a prožila si noční můru. Jak přiznala v rozhovoru pro eXtra.cz, v momentě, kdy se podívala do zrcadla a zjistila, že jí vypadávají vlasy, prožívala to nejnáročnější životní období. Toto onemocnění, kdy dívka přijde o svou korunku krásy, by nepřála ani tomu největšímu nepříteli. 

Karolína Mališová je neskutečná bojovnice. Úspěšná modelka si v minulosti prošla velmi náročným obdobím, když zjistila, že trpí onemocněním zvaným alopecie (vypadávání vlasů, pozn. red.). Během krátké doby tak přišla o svou nádhernou hřívu. Jak přiznala v rozhovoru pro eXtra.cz, bylo to pro ni nejnáročnější životní období.


"Bylo to pro mě nejnáročnější životní období. Hodně jsem se tím stresovala, aby to dorostlo. Když se mi to stalo, byla jsem opravdu hodně v šoku a netušila jsem, co se děje. Nebyla to procházka růžovou zahradou, bylo to opravdu silné. Ta nemoc sice nebolí, ale ta psychická stránka je strašná. Všechny známe, že vlasy jsou koruna krásy, a řešíme je. Tuhle nemoc bych nepřála ani svému největšímu nepříteli," přiznává zcela otevřeně.

V případě Mališové se alopecie zastavila

"Zvládla jsem to sama s tím, že důležité bylo se na to nekoukat. Strašně mi pomohly meditace. Sama v sobě jsem si našla klid, to mě hrozně uklidňovalo a dokázala jsem třeba i usnout bez stresu. Já jsem v těchto chvílích vyhledávala pomoc, ale žádnou psychologickou, ale spíše takovou, že jsem chtěla vědět, proč se to děje. Začala jsem nad tím přemýšlet jinak," vysvětluje.


S odstupem času si i v takto náročném období našla světlé stránky. "Strašně mě to posunulo dále. Já jsem strašně ráda, že se mi to vlastně stalo, i když to zní zvláštně a nikdy bych to nechtěla zažít znovu. Díky tomu jsem ale pomohla dalším ženám. Já sama jsem si strašně pomohla, posunula jsem se dále po své psychické stránce. Ta nemoc vám vymaže všechny věci, které nemusíte řešit, přijde vám všechno zbytečné," říká Mališová.

V jejím případě se krásce alopecii podařilo zastavit. "Zastavilo se to. Já jsem začala chodit na kortikoidovou léčbu, strašně mi to pomohlo a myslím si, že je to jediná cesta," přiznává. A co by poradila ostatním, kteří se ocitli v podobně těžké situaci? "Hlavně se na to nekoukat. Ten proces obnovy vlasů trvá opravdu dlouho. V momentě, kdy se člověk stresuje, tak se to neustále prohlubuje. Vím, jak je to náročné," zakončuje kráska.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy