Trendy
válka na Ukrajině Survivor 2024 Iveta Bartošová Survivor 2024 - aktuálně

Karolína Lea Nováková z Bratrů: Oba rodiče jsou herci, objevili se i ve filmu s Tomem Cruisem

Herečka Karolína Novákková vypada svůdně.
Zdroj: profimedia
+ Dalších 9 fotografií
mladá hvězda

Nová herecká tvář Karolína Lea Nováková (20) jde z role do role. Nejprve si diváky získala rolí Arnoštky Krausové v seriálu Osada, nyní je svým talentem ohromila ve filmu Bratři, který je nyní na Netflixu. Za svůj výkon byla dokonce nominovaná na Českého lva za nejlepší herečku ve vedlejší roli. Slavnostní udílení mapovala z místa redakce eXtra.cz.

Karolína Lea Nováková sklízí jeden úspěch za druhým. Nejprve televizní diváky dostala rolí Arnoštky Krausové v seriálu Osada od scenáristy Petra Kolečka, nyní předvedla svůj talent v historickém filmu Bratři. Za svůj výkon byla nominovaná na Českého lva. Ačkoliv si sošku neodnesla, tak už samotná nominace znamená mnoho.

Než se Karolína Lea stala seriálovou a filmovou herečkou, zkusila si prkna, která znamenají svět. Hrála například v muzikálovém hitu Kočky v Národním divadle moravskoslezském či v Krysařovi v Divadle Kalich. K herectví měla odmalička velmi blízko, neboť pochází z umělecké rodiny – oba její rodiče jsou herci.

Rozhovor s Janem Nedbalem, který hraje Ctirada Mašína:

Slavní rodiče

"Máma i táta mi byli a pořád jsou velkou inspirací. Do tohoto oboru jsem se dostala hlavně kvůli nim a jsem moc ráda, že mohu pokračovat stejným směrem jako oni," prohlásila před časem v rozhovoru pro Českou televizi. Své soukromí sdílí vycházející hvězda i přes svůj Instagram, kam dává jak fotky z natáčení, tak i momenty z běžného života.

Její otec je Ivo Novák, který si před lety zahrál ruského agenta v oblíbeném filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol. Nejde však o jediný zahraniční snímek, objevil se i ve snímku Hannibal – Zrození, jak se uvádí na ČSFD. Čeští diváci ho mohou znát ze seriálů Modrý kód či Doktoři z Počátků. Maminka je bratislavská rodačka Claudia Vašeková, kterou jste mohli vidět v menších filmových rolích například v Bobulích, kde hrála zájemkyni o byt. Stejně jako její manžel si střihla menší roli v akčním filmu Mission: Impossible - Ghost Protocol.

Bolestná zpověď Moniky Binias: S o 24 let mladším Petrem přišli o dítě. Bojovala i s tchyní

Český lev 2024

Ceny Český lev za rok 2023 byly předány v sobotu 9. března 2024 v pražském Rudolfinu. Večerem provázel herec a moderátor Marek Eben.

Český lev 2024 - nominace a výsledky

Největší počet nominací měly filmy Bratři, Úsvit, Bod obnovy, Přišla v noci, Němá tajemství a Tancuj Matyldo a televizní seriál Volha. Nejlepší celovečerním hraným filmem se stal snímek Bratři. Cenu za nejlepší herečku v hlavní roli si odnesla Simona Peková (Přišla v noci), Cenu za nejlepší mužský herecký výkon získal Kryštof Hádek (Volha).

Související články

Další články

Nejnovější kauzy