Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Karlovarský filmový festival vyvrcholil předáváním cen! Kdo si odnesl Křišťálové glóby a kdo ceny útěchy?

Karlovarský filmový festival vyvrcholil předáváním cen! Kdo si odnesl Křišťálové glóby a kdo ceny útěchy?
Zdroj: Profimedia.cz
Předchozí Další

V hotelu Thermal před pár hodinami vyvrcholil letošní 49. ročník filmového festivalu

I když jsme letos trochu prskali, musíme s úlevou říct, že jsme rádi, že jsme se ho zúčastnili, ještě radši však jsme, že už je za námi, a těšíme se, na koho z redakce padne černý Petr příští rok! Asi na Pavla...

Křišťálový glóbus za nejlepší film si odnesl Kukuřičný ostrov natočený v Gruzii, nejlepší herečkou se stala Američanka Elle Fanning, v mužské kategorii zvítězil Nahuel Pérez Biscayar a diváci ocenili svými hlasy dokument o Martě Kubišové.

Cenu pro nejlepší herečku předal Zdeněk Svěrák, který má pro herečky zkrátka slabost, a nejlepšího herce Nahuela Péreze Biscayara ocenila americká herečka Laura Dern. Argentinec si ji vysloužil za skvěle zvládnutou hlavní roli v belgicko-kanadském filmu Jsem tvůj. Herec na festival přiletěl z Buenos Aires už podruhé, jakmile zjistil, že se stane vítězem, a své vteřiny slávy si skutečně užíval!

Režisérka Olga Sommerová, která natočila dokumentární film o Martě Kubišové Magický hlas rebelky, byla dojatá tím, jak jej diváci přijali. „Je fantastické, že diváckou cenu získal dokumentární film,“ řekla publiku.

Festivalové filmy zhlédlo letos přes 130 tisíc diváků a o závěrečný ceremoniál se postarala taneční show krásných dívek v improvizovaném dešti, které letošní festival také zahajovaly!

My si sice o festivalu myslíme své, ale bylo nám beztak ctí být u toho. Tak zase příště, naše milé --ruské-- Karlovy Vary! To už vám bude 50!

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy