Trendy
válka na Ukrajině EURO 2024 Clash of the Stars 8 Filmový festival Karlovy Vary 2024

Karlos Vémola už není šampion: Terminátor přišel o titul. Dojde na zápas s Ďatelinkou?

Karlos Vémola už není šampion: Terminátor přišel o titul. Dojde na zápas s Ďatelinkou?
Zdroj: Karlos Vémola archiv
Předchozí Další
+ Dalších 5 fotografií
oktagon
Během dnešního oficiálního vážení před turnajem Oktagon 22 MMA zápasník Karlos "Terminátor" Vémola (35) nenavážil danou hranici střední váhy 83,9 kilogramu, na rozdíl od jeho soupeře Milana Ďatelinky (25), který váhu splnil. Vémola převážil o 0,6 kilogramu a doktoři mu další hubnutí nedovolili. Titul šampiona tak Vémola nemůže obhájit, ač se do klece proti Ďatelinkovi postaví. Nemine jej ani pokuta.

MMA zápasník Karlos Vémola nesplnil striktně danou váhu před titulovým zápasem o 0,6 kilogramu. Do klece se slovenským zápasníkem Milanem Ďatelinkou vstoupí, avšak titul kvůli nesplnění váhového limitu získat nemůže. "Zápas bude, Ďatelinka bude moct titul získat, Vémola ne," řekl novinářům uznávaný rozhodčí Pavel Touš.

Nesplněný váhový limit

Už při nástupu na pódium, kde se zápasníci postupně vážili, vypadal Karlos velmi malátně a bez síly. Po zjištění, že nesplnil váhový limit, se svému soupeři Ďatelinkovi omluvil: "Promiň, že jsem to nedal. Je to ode mě naprosto neprofesionální."

Milana Ďatelinku situace nijak nerozhodila a staredown proběhl klidně, bez emočního vypětí. "Že Karlos převážil, mi vůbec nevadí. Nedělám z toho tragédii. Kvůli půl kilogramu nezruším celý zápas a nezahodím přípravu a hubnutí. Jsou to drobné. Karlosovi přeju bezproblémové zotavení, ať je v sobotu připravený," svěřil se na sociálních sítích Ďatelinka, který se ukázal ve skvělé formě.

Přijde Karlos o titul?

Podle oficiálních pravidel tak Karlos Vémola přichází o možnost obhájit titulový opasek, přichází o jeho vlastnictví a ani v případě výhry v zítřejším souboji mu titul nebude patřit a zůstane volný. O titul tak v sobotu zabojuje pouze jeho soupeř Milan Datelinka, který váhový limit splnil.

Kvůli nesplnění váhy získá navíc jeho soupeř značnou část výplaty, která je braná jako "pokuta". Obvykle jsou to až desítky procent.

GLOSA: Mikýřova úžasná pouť Survivorem. Mikyska vyhrál právem, ale pomohla mu zbabělost a krátkozrakost soupeřů

Související články

Další články

Nejnovější kauzy