Trendy
válka na Ukrajině Iveta Bartošová Výměna manželek 2024 Survivor 2024

Karlos Vémola musí vydat tygřici Antonii: Je to člen rodiny, žije s námi, slzí bijec

Karlos Vémola byl často na telefonu.
Zdroj: eXtra.cz/Pavel Dvořák
+ Dalších 14 fotografií
TRÁPENÍ

Karlos Vémola zažívá krušné časy. Musí totiž úřadům vydat svou bílou tygřici Antonii Rambu, jelikož k ní nemá potřebnou dokumentaci. Ministerstvo životního prostředí tak chce chráněné zvíře odvézt z domova bijce do chráněného centra v Německu, jelikož v Česku prý není dostatek místa. To ovšem Karlos bere velmi těžce a radši by měl tygřici u sebe blízko, sám by přesun do nejbližší zoologické zahrady i zafinancoval. Vémola své trápení sdílí i na svých sociálních sítích. 

Český bijec Karlos Vémola přijde o jednoho ze svých milovaných netradičních mazlíčků, kterým je bílá tygřice Antonie Ramba. Minulý rok se totiž zjistilo, že nemá v pořádku všechny potřebné dokumenty o původu zvířete a přesunech. Jak jsme již psali, doložil sice doklady o rodičích, DNA testy ale dokázaly, že tato zvířata jimi být nemohla.

Karlos a Lela na Oktagonu:


"Trestejte mě, ne zvíře"

V reportáži CNN Prima News se český bijec přiznal, že je s porušením náležitostí obeznámen a že opravdu chyboval. Ovšem trest by podle něj měl jít pouze za ním, a ne za zvířetem, které za nic nemůže. "Dostal jsem pokutu, musím nějaké věci napravit, se vším souhlasím, ale tohle není volně žijící tygr. Je to tygr, který žije s námi. Je i zvyklá na lva, s nímž je ve výběhu. Je zkrátka zvyklá na určité prostředí a oni ji najednou chtějí odsud někam odvézt," vysvětluje těžkou situaci Karlos pro CNN.

Karlos je z celé záležitosti opravdu velice zničený, úřadům dokonce nabídl, že zafinancuje z vlastních prostředků výběh a veškerou výživu či lékařskou péči. Ovšem pouze, pokud bude Antonie umístěna do zoologické zahrady v Česku, kde by Terminátor mohl svého mazlíčka přijet aspoň zkontrolovat a podívat se, jak si žije. Podle všeho však není pro Antonii Rambu u nás momentálně žádné místo.


Rána pro Karlose

Proto by měla být tygřice umístěna do Záchranného centra pro divoká zvířata Tierart v Německu. Tam by měla být už jedna z dříve zabavených šelem Karlose, a to tygřice Charlotta. Ta by měla být dokonce sestrou Antonie. Vémolu však tato informace nijak neuspokojila, ba naopak. Ze shledání sester má obavy, jelikož Antonie je zvyklá na lidi a Charlotte je divoká. Nemusí se tak podle něj dobře snést.

Bijec o svou bílou lásku nejspíše přijde, stále ale - jak sám napsal na své sociální sítě - bude dělat vše pro to, aby se Ramba měla co nejlépe. "Zvíře není věc. Antonie Ramba je součást naší rodiny a já jsem vždy dělal a dělat budu maximum pro to, aby se měla co nejlépe," píše Karlos na svém Instagramu ke společné fotografii s bílou tygřicí.

Lidé jsou spíše na straně Karlose a úřady řeší podle nich nedůležité věci. Co je ale prý důležité, to je fakt, že se Karlos o tygřici stará, jak nejlépe umí, a dává jí vše potřebné. Jiní mají své pochybnosti. "Vím, že zvířata milujete! Ale od koho je tedy ten tygr? Že nemáte Cites? A jak to, že vám už jednu tygřici Charlottu vzali," ptá se Michaela. 

Královna kabelek a šátečků Alena Schillerová: Když vidím staré fotky, šla bych se zastřelit

Související články

Další články

Nejnovější kauzy