Trendy tagy Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami

Nejnovější kauzy

Karla Schwarzenberga (81) trápí zdraví: Skončil v nemocnici a je to nadlouho

Zdroj:
hospitalizace
Bývalý ministr zahraničí a někdejší šéf strany TOP 09 Karel Schwarzenberg (81) skončil na nemocničním lůžku. Nejstaršího českého poslance zdraví trápí čím dál častěji, nyní mu dává zabrat srdce a Schwarzenberg se tak svěřil do péče lékařů, kterým téměř bezmezně věří.

Karel Schwarzenberg se svěřil, že ačkoliv se jeho hospitalizace zřejmě protáhne na dobu čtrnácti dní, operace s největší pravděpodobností nutná nebude. Ačkoliv nechtěl prozradit, o jaký zdravotní problém se srdcem se konkrétně jedná, prozradil, že lékaři se o něj starají na jedničku. „Starají se tady o mě vzorně. Jsem jako auto. Když ho dám do dílny, tak mám důvěru v to, že ho opraví a nekecám jim do toho,“ sdělil Blesku.

Na svém Facebooku Schwarzenberg popsal své pocity z českých zdravotnických zařízení, které poslední dobou hojně navštěvuje. „Už nějaký týden navštěvuji různá zdravotnická zařízení v Praze, důvodem jsou mé různé neduhy, ty ale zase tak dalece zajímavé nejsou. Nicméně jsem měl díky tomu možnost tato zařízení také důkladně poznat. Musím říci, a mám možnost porovnávat s podobnými zařízeními v Německu a v Rakousku, že lékařský um a vlídnost sester jsou u nás pozoruhodné. Sice se s nikým nijak nemazlí, ale jsou věcní a důkladní. Starost o pacienta je zde opravdu potěšující,“ radoval se politik.

U chvály ale dlouho nezůstal, přeci jen se totiž našlo něco, co musel zdravotnickým zařízením vytknout. „Co už je ale daleko méně potěšující, je stav samotných lékařských zařízení, a to si dokáži představit, že v Praze to ještě nejsou zdaleka ty nejhorší případy, leckde v okresních nemocnicích to může být ještě horší,“ okomentoval vzhled nemocnic.

Zdá se, že sám Karel Schwarzenberg si velké starosti nedělá a naopak věří, že se svěřil do rukou odborníků, kteří jeho zdravotní problémy dokáží vyřešit. Na optimismu mu jistě dodává i fakt, že zřejmě nebude potřebovat žádnou operaci.

Související články

Další články