Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Karla Gotta utloukli migranti, žertoval lidovec Bělobrádek: Po ostré kritice lidí vzal zpátečku

Zdroj: archiv
+ Dalších 10 fotografií
neúcta?
Dnes celé Česko doslova paralyzovala smutná zpráva o skonu jedné z největších pěveckých legend. V úterý před půlnocí navždy odešel do hudebního nebe Karel Gott (†80). Někteří fanoušci a kamarádi zprávě zprvu nemohli uvěřit a mnozí si mysleli, že se jedná o jen o poplašnou zprávu. Nakonec se ale ukázalo, že Mistr Karel Gott opravdu podlehl akutní leukémii. Na sociálních sítích se to začalo okamžitě hemžit kondolencemi. Ke smrti ikony se vyjádřili i čeští politici. Někteří podle veřejnosti ale hodně nevybíravě...

V úterý před půlnoci odešel velikán, Mistr Karel Gott (80). Smutná zpráva o jeho skonu zasáhla celé Česko. Od rána se scházejí u domu na Bertramce fanoušci a kamarádi, aby uctili zpěvákovu památku. Premiér Andrej Babiš se vyjádřil, že pokud bude rodina Gotta souhlasit, uskuteční se státní pohřeb a bude vyhlášen státní smutek.

Vdova Ivana Gottová (43) prožívá nejhorší chvíle ve svém životě. Podle informací TV Nova ve středu ráno společně se svými dcerami odcestovala z Česka. Kam a na jak dlouho odjely se neví. Na sociálních sítích lidé píší tisíce komentářů, kde Karlovi vzdávají hold.

Zpěvákovu smrt okomentovali i někteří čeští politici. „A ta anticharta... ale o mrtvých jen dobře. Stejně nám vláda tají, že ho na příkaz EU utloukli migranti,“ napsal předseda KDU-ČSL Pavel Bělobrádek k tweetu komentátora Práva Alexandra Mitrofanova.

Za své podle některých lidí velmi nevhodné vyjádření schytal lidovec Bělobrádek pořádnou kritiku. Následně mu nezbývalo nic jiného, než vzít zpátečku. "Ke všem, kdo se čertí kvůli tweetu o K. Gottovi. Reagoval jsem na sdílení textu A. Mitrofanova, který zněl: Zemřel Karel Gott, český slavík, zlatý hlas sovětské estrády a hlavní symbol družby národů socialistického tábora. Jde tedy o kontext, co o něm píšou v Rusku a jaká se k nám valí propaganda," napsal.

Tohle přitom není jediný politikův přešlap na sociálních sítích. Na příspěvek novinářky Sulovské o úmrtí psa reagoval slovy, že neumřel, ale chcípl.

Související články

Další články