Vypadalo to na klidné ráno, dokud kolem deváté hodiny ranní nezazvonil u bytu Petry Kvitové (26) zvonek. Pachatel se prezentoval jako muž, který přišel zjistit odpočet elektrické energie. Následně mělo dojít k útoku na Kvitovou a pořezání její levé ruky.

Touto rukou přitom drží raketu a je to ruka, která ji živí. Zranění se má týkat i šlach, což je velký problém. Momentálně se nachází v péči lékařů a není jasné, jak rozsáhlé poškození utrpěla. Je ale jasné, že je v ohrožení její tenisová kariéra!

Už nyní je jisté, že nebude startovat na lednovém Hopman Cupu, v ohrožení je samozřejmě i úvodní grandslamový turnaj sezony Australian Open. Kvitová sice byla okradena o pouhých 5000 Kč, ovšem v reálu nejspíše přijde o daleko více.

Pokud by musela vynechat Australian Open, pak s jistotou přijde minimálně o milion korun, a to se počítá jen částka za to, že nastoupí do 1. kola! Petra měla pro příští sezonu velké cíle. Chtěla zpátky do desítky a bojovat o grandslamové tituly. Nyní je jasné, že tohle vše její sny může značně ohrozit.

PŘIPRAVUJEME DALŠÍ PODROBNOSTI, SLEDUJTE WEB EXTRA.CZ!