Trendy
válka na Ukrajině válka v Izraeli StarDance 2023 Big Brother 2023 Český slavík 2023

Karel Schwarzenberg se chystá do politického důchodu: Promluvil o Dominiku Ferim i covidu

Karel Schwarzenberg se chystá do politického důchodu: Promluvil o Dominiku Ferim i covidu
Zdroj: Profimedia
VYJÁDŘENÍ

Nejstarší český poslanec Karel Schwarzenberg (TOP 09) vyčkává do podzimu, kdy mu skončí volební období. Znovu už kandidovat nehodlá, ve svých třiaosmdesáti se chystá odebrat do politického důchodu. V rozhovoru pro Blesk Zprávy promluvil o Dominiku Ferim a o právě projednávané problematice zpřísnění trestu za násilné chování vůči ženám. Rovněž hovořil o covidu...

Čestný předseda TOP 09 Karel Schwarzenberg se pro Blesk Zprávy rozpovídal o tom, jaké má v podzimních volbách šance koalice SPOLU vzhledem k aféře okolo dnes již bývalého člena TOP 09 a někdejšího poslance Dominika Feriho. Dominik Feri nám bude určitě chybět. Poněvadž to byl chytrý a silný kandidát a myslím, že nám pár hlasů určitě ubere. I tak věřím, že budeme mít slušnej výsledek. Mladí lidi měli Dominika rádi nehledě na nás starší. Vítězil kouzlem osobnosti, řekl pro Blesk Zprávy Schwarzenberg o Ferim, který byl nařčen z násilného chování vůči ženám.

Zákon o zpřísnění trestu za násilné chování k ženám?

V souvislosti s Ferim se ve středu ve Sněmovně řeší problematika zpřísnění trestu za násilné chování vůči ženám. Čekal Karel Schwarzenberg, že se kvůli této kauze mohou měnit zákony? Já jsem celoživotní skeptik a tak jsem vždycky i skeptický, když se upečou zákony kvůli jedné události. Potřebovalo by to větší rozvahu. Nemám nic proti tomu, aby násilníci byli přísněji trestáni. Jinak ale doufám, že případný zákon nebude šitý horkou jehlou, popsal Schwarzenberg s tím, že s Ferim o jeho kauze ještě nemluvil napřímo. Ne. Bohužel jsem ho v té době neviděl. Ale mám ho v podstatě rád, takže kdyby on o to stál, tak si s ním rád promluvím.

Karel Schwarzenberg a covid

Poslední více než rok je tématem číslo jedna koronavirus, prodělal ho nejstarší český poslanec? Ne bohudíky ne, sdělil s tím, že už se dočkal i očkování.Mám už dvě vakcíny. Je mi skoro 84 let, mám cukrovku, tak jsem přišel na řadu brzy, řekl a doplnil, že naštěstí neměl ani žádné příznaky. Stále se ale chráním. Do Sněmovny chodím, jen když je to nezbytné.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy