Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Karel Roden o seriálu Princip slasti: Herec prozradil, co ho přesvědčilo roli vzít

Zdroj: Česká televize (AppleFilm)
+ Dalších 5 fotografií
princip slasti
Karel Roden (57) má velkou spoustu hereckých zkušeností, hrál ve snímcích, které se dočkávají celosvětového úspěchu. I proto si může velmi pečlivě vybírat, do jakých projektů se zapojí a které vynechá. Jeho obsazení v seriálu Princip slasti, který aktuálně běží v České televizi, není jen tak. Herci se líbí především zápletka, do natáčení šel ale i kvůli něčemu jinému.

Karel Roden je jedním z mála českých herců, kteří se dokázali prosadit i v zahraničí. Díky svým dlouholetým zkušenostem v oboru umí velmi dobře předpokládat, jaký projekt bude pro jeho kariéru prospěšný a který by mu naopak poškodil jméno. Seriál Princip slasti se mu po přečtení scénáře velmi zalíbil a vrhl se do něj po hlavě.

„V poslední době se objevila spousta kriminálních příběhů, ale jen málo z nich je opravdu dobrých, se zajímavými hrdiny a inteligentní zápletkou. Mám rád zajímavé a dobře napsané příběhy. Pro mě není důležitý filmový žánr, ale hlavně scénář,“ uvedl Roden v rozhovoru pro Českou televizi.

Princip slasti se Rodenovi zalíbil, proto se rozhodl, že si v něm zahraje. „Rozhodl jsem se hrát v tomto seriálu, protože to byl dobrý příběh se zajímavými hrdiny. Svou roli v tom sehrálo i to, že jsem mohl hrát značnou část scén v angličtině, že jde o mezinárodní projekt,“ řekl herec.

Karlu Rodenovi se zamlouvá i přístup režiséra Dariusze Jabłońského. „Dariuszovi Jabłońskému jsem důvěřoval, i když jsme se předtím neznali. Je to sympatický člověk, umí a chce naslouchat, mluví s herci, diskutuje, přijímá jejich argumenty. A kromě toho to, co dělá, dělá se zápalem. Nenatáčel Princip slasti jako nějakou průměrnou seriálovou produkci, ale jako skutečný film,“ dodal Roden.

Seriál Princip slasti mohou diváci sledovat každý pondělní večer na kanálu ČT1. Desetidílná kriminální minisérie je dalším mezinárodním koprodukčním projektem České televize, která spojila síly s Polskem a Ukrajinou.

Související články

Další články