Trendy tagy Extra Host (pořad) Čauky lidi Hubnete s nami Zlaté glóby 2021

Nejnovější kauzy

Karel Poborský promluvil o setkání se smrtí: 24 hodin a nastal by konec

Zdroj: profimedia.cz
+ Další 3 fotografie
zákeřná nemoc
Karel Poborský (47) patří mezi nejslavnější české fotbalisty. Nyní do detailu popsal těžký boj s vážnou nemocí. Mnohonásobný reprezentant a autor legendární trefy do portugalské branky se rozpovídal o tom, jak se setkal se smrtí a přemohl lymskou boreliozu.

Řadí se mezi nejlepší fotbalisty z České republiky. Karel Poborský má za sebou opravdu úspěšnou kariéru. Působil ve Spartě, Slavii nebo i v zahraničních klubech, jako je Manchester United či Lazio Řím. Byl považován za přemýšlivého záložníka s vytříbenou kopací technikou. Jeho gól do sítě Portugalců na Mistrovství Evropy 1996 patří mezi nejkrásnější trefy fotbalové historie.

Někteří fanoušci vůbec netuší, jakým peklem si Karel musel projít. Cestu mu zkřížila závažná nemoc a Poborský se ocitl na hraně života a smrti. Po třech letech sebral odvahu a pro portál iDnes.cz se rozpovídal o tom, co se vlastně tenkrát stalo. „Nechal jsem svůj život dojít na samotný práh,“ popisoval Poborský nemoc, u které ignoroval příznaky. „Pobolíval mě krk, ale přičítal jsem to tomu, že jsem nosil naši malou na zádech. To přejde! Přesně tak jsem fungoval celou kariéru. Najednou jsem bezvládně ležel v nemocnici a nabírali mi lumbálku,“ popisuje Poborský s tím, že musel přehodnotit celý svůj život.

Karlovi lékaři diagnostikovali lymeskou boreliózu a zánět mozkových blan. Ochrnul mu obličej a dvakrát omdlel. „Byla to velká zkouška. Měsíc v nemocnici na kapačkách, v šeru. Jídlo mi vypadávalo z pusy, nemohl jsem mluvit. Další dva měsíce jsem rehabilitoval,“ popsal pro iDnes.cz děsivou zkušenost. Poborský měl nakonec obrovské štěstí. Jsou lidé, kteří svůj boj prohrají. „Když jsem viděl pacienty, kteří se ani nepohnou… Měl jsem kliku. Jsou lidé, kteří se po takové nemoci do plnohodnotného života už nikdy nevrátí. Musím to zaklepat, mám jen drobné problémy s pamětí. Nic víc mě netrápí. Ale byla to velká zkouška,“ přiznal legendární hráč.

Související články

Další články