Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Karel Janeček přistihl epidemiologa Smejkala porušovat nařízení. Je to od něj pokrytectví, zuří podnikatel

Zdroj: Profimedia
KVIFF

Epidemiolog Petr Smejkal káže vodu a pije víno. Alespoň to tak působí poté, co byl spatřen na filmovém festivalu ve Varech, jak porušuje vládní nařízení. Přitom on sám je jejich spoluautorem. Svědectví o Smejkalovi pak pro eXtra.cz poskytl podnikatel Karel Janeček. "Naposledy v neděli před mým odjezdem jsem měl možnost pozorovat pana Smejkala 'pařit' dlouho do noci na události v rámci KVIFF. Samozřejmě bez roušky," řekl miliardář.

Petr Smejkal letos na jaře vedl Mezioborovou skupinu pro epidemické situace, která byla poradním orgánem ministerstva zdravotnictví. Byl to právě známý epidemiolog, který pomáhal vymýšlet vládní nařízení a restrikce kvůli koronaviru. Právě proto působí minimálně nevhodně to, že byl několikrát spatřen, jak v Karlových Varech ona nařízení porušuje.

Bez roušky pařil do noci

Smejkalovo počínání pro eXtra.cz potvrdil podnikatel Karel Janeček, který se taktéž účastnil filmového festivalu ve Varech. "Naposledy v neděli před mým odjezdem jsem měl možnost pozorovat pana Smejkala 'pařit' dlouho do noci na události v rámci KVIFF. Samozřejmě bez roušky," říká matematik.

"Všichni známe přísloví Káže vodu a pije víno. Zde se bohužel nejedná jen o plané řeči. Pan Smejkal aktivně prosazuje dle mého přesvědčení excesivní až neracionální opatření, která omezují životy a ničí živobytí mnoha lidem nebo narušují školní docházku našich dětí a ničí jejich sociální vývoj. Je pak vrchol pokrytectví, když potom sám opatření okatě ignoruje," stěžuje si Janeček.

Ignoroval nařízení i v Praze

Podle miliardáře přitom nešlo o první incident, kdy spatřil Smejkala porušovat vládní nařízení. "Viděl jsem ho stejně ignorovat opatření i na několika akcích v Praze," sdělil redakci eXtra.cz Janeček.

Známý podnikatel zároveň zdůrazňuje, že zásadně nesouhlasí s podle něj iracionálními restrikcemi. "Transparentně a veřejně svůj nesouhlas vyjadřuji a nemám problém s tancováním bez roušky. Odsuzuji však pokrytectví pana Smejkala," dodává Janeček.

Související články

Další články