Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Tomáš z Brna

Nejnovější kauzy

Karel Janeček: Fakta nasvědčují, že virus je umělého původu a pochází z čínské laboratoře

Zdroj: Facebook.com
+ Další 2 fotografie
boj s virem
Události kolem koronavirové epidemie bedlivě sleduje také matematik a podnikatel Karel Janeček (46). Koronavirus spustil epochální změnu a Janeček vidí možnost brát současné události jako šanci a výzvu. Zároveň se Janeček domnívá, že virus není přírodního původu.

Část vědců tvrdí, že virus je přírodního původu. Jiná skupina expertů se ale domnívá, že s virem se pracovalo v laboratoři. S druhou skupinou souhlasí známý podnikatel Karel Janeček (46).

"Fakta nasvedčují, že virus je umělého původu pocházející z výzkumných laboratoří v čínském Wu-chanu. Zároveň je téměř jisté, že únik byl nechtěný, protože pokud by rozšíření viru bylo účelové, tak by to Číňané udělali mnohem chytřeji a méně nápadně. Již okolnost, že zdrojem je místo v blízkosti dvou výzkumných laboratoří, je velmi podezřelá. Odborně viz. například názor naší odbornice Soňy Pekové i dalších expertů. V genomu koronaviru jsou přítomné části HIV ( francouzský virolog Luca Montagnier). Viděl jsem dokument, který ukazuje, že na inkriminovaném místě se vůbec netopýři neprodávají, pouze ryby. Dále, již tuším v roce 2018, upozorňovali, myslím američtí experti, že zajištění není bezpečné," uvedl Janeček pro web g.cz.

I když jsou současná opatření složitá a mnoho lidí má strach o své zdraví či obživu, Janeček vidí světlo na konci tunelu. Je tu velká šance změnit své chování a jednání.

"Již před několika lety jsem veřejně mluvil o Sociální singularitě 21, času epochální změny, který má nastat velmi brzy. U některých příležitostí jsem přímo specifikoval tento, z pohledu lidské historie okamžik, na rok 2021. A také 21. rok 21. století, tedy na rok letošní. Očekával jsem, že epochální změnu rozběhne nějaký impuls, ale netušil jsem, a je to pro mě obrovské překvapení, že tímto impulsem je biologická rozbuška, kterou jsme si dokonce sami vytvořili. Koronavirus tedy spustil Sociální singularitu 21, epochální změnu, a záleží jenom na nás, zda naše civilizace zkolabuje, ztratíme lidské svobody, nebo budeme úspěšní. Dinosauři za stovky milionů let evolucí neprošli, zatímco my lidé jsme za desítky tisíc let došli do bodu, kdy si díky globálnímu propojení můžeme uvědomit naši provázanost a jednotu, a kde nás globální pandemie spojuje ve snaze čelit společnému ohrožení. Koronavirus nezná hranic, nediskriminuje na bázi náboženství, barvy pleti či sexuální orientace. Dopadá stejně tak (nebo možná ještě více) na bohaté země jako na chudé. Jsme v tom všichni spolu," dodal pro g.cz Janeček.

Sám cítí strach z možného ztrátu svobody. Je to primární lidská hodnota, kterou si nesmíme nechat vzít. Celý rozhovor najdete na webu g.cz.

BOJ S KORONAVIREM SLEDUJEME ZDE

Související články

Další články