Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Petr Pavel tragédie v Mostě

Karel Janeček chce na Hrad. Jak se jeho Lilia připravuje na roli první dámy?

Karel Janeček oznámil prezidentskou kandidaturu. Co na to říká jeho krásná žena Lilia Khousnoutdinova?
Zdroj: Profimedia
+ Dalších 5 fotografií
Podpora

Už o tom není pochyb. Miliardář Karel Janeček (48) v pátek dopoledne oznámil svou kandidaturu na prezidenta. Zatímco on představoval svou vizi spojenou s hnutím “Tohle jsme my”, po jeho boku stála jeho novomanželka Lilia Khousnoutdinova (33), která je mu velkou oporou. Jak ta se těší na případnou roli první dámy a nebojí se definitivní ztráty soukromí? Nejen o tom se rozpovídala pro eXtra.cz. 

Co se říkalo dosud pouze šeptem, už je definitivní. Miliardář a filantrop Karel Janeček oznámil, že bude v roce 2023 kandidovat na prezidenta České republiky.

"Věřím, že budeme úspěšní a že se tak můžeme stát vzorem nejen pro Evropu, ale i pro celý svět," řekl Janeček, který plánuje voliče oslovit vizí svobodné, úspěšné a prosperující země. Svou kandidaturu vnímá jako příspěvek k realizaci této vize.

Jak se ale s jeho rozhodnutím ztotožnila jeho žena Lilia Khousnoutdinova? Ptal se jí její muž na názor, nebo ji rovnou postavil před hotovou věc?

Slíbila mu podporu

“Nemyslím si, že je to něco, co bych mohla teoreticky muset odsouhlasit. Karel se rozhodl pro něco, co považuje za důležité. Dlouze o tom přemýšlel a já jsem ho podpořila. Nebyla to debata ve smyslu, zda to má udělat, anebo ne. Svým krokem si byl jistý. Poprosil mě o podporu a tu jsem mu přislíbila,” sdělila eXtra.cz Khousnoutdinova, která je pověstná tím, že si ráda střeží své soukromí.

Je smířená s tím, že při případném triumfu jejího muže přijde o značnou část svého soukromí? “Počítám s tím, že to k tomu patří. Uvědomuji si, že se na určitou dobu pro mě a děti změní náš životní styl. Jsou to ale oběti na nějakou omezenou dobu a člověk by měl být připravený se obětovat, když jde o důležitou věc. Jde totiž o velkou příležitost udělat něco pro společnost, ve které žijeme, a to za to stojí,” dodala Lilia.

Kdo ji inspiruje?

Jak si ale Lilia Khousnoutdinova představuje svou roli první dámy? S ohledem na to, že se už nyní aktivně věnuje mnoha charitativním projektům, nechtěla by téměř nic měnit. “Když se dívám na role první dámy, inspiruji se v historii nebo zahraničí. V české historii je hned několik inspirujících žen, ke kterým mohu vzhlížet. Velmi mě fascinuje příběh Olgy Havlové, kterou jsem neměla možnost poznat osobně. Dagmar Havlovou znám osobně a považuji ji za ženu velmi inspirující, a když se dívám ještě dál do minulosti, také Charlotta Garrigue Masaryková měla nesnadný a o to víc fascinující příběh,” dodala Khousnoutdinova, která by podle svých slov neměla problém ani s osobní ochrankou, jež by jí byla případně přidělena.

Ubrání se sama

“Od mládí mám zbrojní průkaz a lidí z ochranky se nebojím,” dodala Lilia, která přiznala, že jediný otazník zatím visí nad tím, zda by využívali zámeček v Lánech, nebo by byli ve své soukromé rezidenci.

Kandidatura Karla Janečka je ovšem zatím na samém počátku. Ačkoli ji nyní oznámil, čeká ho dlouhá cesta při sbírání potřebných podpisů. Ani pak nebude mít vyhráno. Oficiálně kandidaturu totiž již oznámili například senátor Marek Hilšer, komik Miloš Knor nebo prezidentka České asociace povinných Denisa Rohanová a advokátka Klára Long Slámová. Tento týden k nim přibyl podnikatel a bývalý redaktor České televize Karel Diviš. Předpokládá se, že v září se přidá i bývalý premiér Andrej Babiš, který je již nyní považován za největšího favorita na případné vítězství.

Souboj liliputů na Clash of the Stars: Malej Zmijozel hubne, Obr mluví o tiché vodě

Související články

Další články

Nejnovější kauzy