Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Karel Gott v dětství miloval poslední sbohem: Jak bude vypadat Mistrův pohřeb?

Karel Gott v dětství miloval poslední sbohem: Jak bude vypadat Mistrův pohřeb?
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 18 fotografií
sbohem, mistře
Miliony fanoušků zasáhla zpráva o smrti Karla Gotta (†80). Mistr zemřel ve spánku v úterý 1. října v noci, prohrál boj s dlouhodobými zdravotními problémy. V posledních měsících bojoval s akutní leukemií. Je jisté, že se s milovaným zpěvákem budou chtít Češi náležitě naposledy rozloučit. Jak bude vypadat pohřeb Karla Gotta?

Karel Gott (†80) naposledy vydechl v noci na středu. O představě vlastního pohřbu nikdy nemluvil, v minulosti ale prozradil, že má rodinnou hrobku v Újezdě u Svatého Kříže na Rokycansku.

V dětství tam trávil letní prázdniny a právě tam se probudil jeho zájem o malování. Dokonce se netajil tím, že ho inspirovaly především pohřby, které později i záměrně vyhledával. „Dojímalo mě to a vždycky jsem toužil utěšovat pozůstalé. Když dlouho nikdo neumřel, našel jsem si přejetou kočku nebo zmrzlou vránu a vystrojil jsem jí slavnou poslední cestu,“ svěřil Gott portálu Novinky.cz.

V západočeské vesnici na Rokycansku jsou pochováni Gottovi rodiče i prarodiče. Je tak docela možné, že si přál, aby po smrti spočinul po jejich boku. Spekuluje se však i o tom, že by Mistra mohli pochovat na Vyšehradském hřbitově mezi další slavné osobnosti.

Zatím nezodpovězenou otázkou zůstává i podoba samotného obřadu. Dlouhé roky se mluví o státním pohřbu, který by si Karel Gott nepochybně zasloužil. O posledním rozloučení se státními poctami rozhoduje parlament nebo vláda. Konečné rozhodnutí ale vždy zůstává na rodině, která může nabídku přijmout, anebo zavrhnout. Lubomír Zaorálek a Andrej Babiš už státní pohřeb navrhli.

Bude tak na vdově Ivaně Gottové (43), jestli se státní pohřeb bude konat. Musí se vybrat i vhodné místo. V úvahu by mohlo připadat třeba pražské Rudolfinum, které je s hudbou neodmyslitelně spjato. Zaorálek už prý pohřeb s rodinou probral, Babiš si ho představuje v chrámu sv. Víta. Přijít dát poslední sbohem největšímu českému zpěvákovi by mohli všichni fanoušci.

Může se ale stát, že si Ivana a další nejbližší příbuzní budou přát intimní pohřeb bez pozornosti veřejnosti. Nejpravděpodobnější variantou jsou však obřady dva, jeden pro fanoušky, druhý pro kruh blízkých.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy