Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Karel Gott už je na Malvazinkách: Jeho hrob zdobí zlatý nápis

Karel Gott už je na Malvazinkách: Jeho hrob zdobí zlatý nápis
Zdroj: profimedia
+ Dalších 20 fotografií
velká fotogalerie
Fanoušci Karla Gotta (+80) se dočkali. Jak redakce eXtra.cz jako první informovala, hrob legendárního zpěváka měl být do Vánoc zbudován na hřbitově Malvazinky a stalo se tak ještě s předstihem. Vdova po umělci Ivana (43) tak splnila, co slíbila. A to, že se s Mistrem mohou lidé rozloučit tam, kde to měl rád...

„Denně přijde s dotazem, zda u nás má Karel Gott hrob, deset i dvacet lidí. A nejen Češi, ale Slováci i Němci,“ řekl eXtra.cz v průběhu týdne zaměstnanec hřbitova s tím, že Ivana Gottová zakoupila místo.

V pátek odpoledne probíhaly finální práce na hrobě, který je památkou pěvecké legendy. Fanoušci mohou už od soboty od rána zapálit Mistrovi svíčku na jeho hrobě, na jehož kamenné desce je vyryto zlatým písmem jeho jméno.

Hřbitov Malvazinky, kterému se mezi lidmi říká i Smíchovský hřbitov, patří mezi největší v Praze a leží na západním okraji Smíchova. Vzdálen je přibližně kilometr od Mistrovy vily na Bertramce. „Přál si odpočívat tam, kde prožil velkou část svého života, kde to měl rád a kde se cítil doma,“ uvedla před několika týdny Ivana Gottová s tím, že až to bude aktuální, sdělí fanouškům konkrétní místo.

Právě Malvazinky jsou skvělé tím, že Mistr je pohřben v dobré společnosti… Ze známých osobností jsou totiž na Malvazinkách pohřbeni prezident Antonín Novotný, spisovatelé Ondřej Sekora a Egon Bondy, divadelní režisér Petr Lébl, herci Ferenc Futurista a Antonie Nedošinská a řada dalších významných uměleckých jmen.

Nápor fanoušků

Není pochyb o tom, že fanoušci, kteří na pietní místo Karla Gotta dlouho čekali, budou na hřbitov chodit ve velkém. „Očekáváme extrémní nápor fanoušků,“ řekla eXtra.cz zaměstnankyně hřbitova. Už v osm hodin ráno přišla Mistrovi vzdát hold první fanynka, která mu zapálila svíčku.

Vzkaz Ivany Gottové

O tom, že hrob Karla Gotta byl dokončen, informovala na jeho stránkách i vdova Ivana. „Vážení a milí příznivci mého manžela, jak jsem slíbila, touto cestou vám mohu oznámit, že místo posledního odpočinku našeho milovaného Karla je dokončeno. Níže si můžete stáhnout mapku, která vás na hřbitově Malvazinky dovede nejkratší cestou k jeho hrobu. Ještě jednou děkuji vám všem, kteří jste naší rodině vyjadřovali a stále vyjadřujete slova podpory a útěchy. Děkuji za všechny emaily, zprávy, dopisy, kondolenční knihy, andílky i dárky. Velmi si vašich laskavých slov vážím, jsou pohlazením pro naše bolavá srdce,“ napsala a připojila mapu, kterou naleznete v galerii.

„Přeji vám krásné a klidné Vánoce v kruhu svých nejmilovanějších. Zdraví a láska bližních je největší dar a štěstí. Ať se vám obojího dostane požehnaně. Srdečně a s láskou,“ dodala Gottová, kterou společně s dcermi Charlotte Ellou a Nelly Sofií letos čeká první Štědrý den bez tatínka.

Marek Ztracený o synovi: Je to neřízená střela, pořád má něco zlomeného, maminka šílí

Související články

Další články

Nejnovější kauzy