Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Tomáš Řepka Jasmina Alagič Počasí Dlouhovláska

Nejnovější kauzy

Karel Gott má svoji bankovku: Její prodej přilákal davy lidí, za kolik ji můžete mít doma?

+ Další 4 fotografie
karel gott
Karel Gott dnes slaví osmdesáté narozeniny a má svoji bankovku. Sice nemá žádnou nominální hodnotu, ale sběratelskou jistě ano. Je totiž vydaná v edici pouhých pěti tisíc kusů. Prodej bankovky s Karlem Gottem přilákal spoustu lidí a na místě museli zasahovat pyrotechnici a policie.

Speciální eurobankovka s podobiznou Karla Gotta (80) se začala prodávat dnes na jeho narozeniny a přilákala opravdu velkou spoustu lidí. Bankovka nemá sice žádnou nominální hodnotu, ale může mít velmi zajímavou sběratelskou.

Prodej započal v devět hodin ráno a okamžitě se začaly tvořit fronty, které se táhly až půl kilometru. Bankovka bude dostupná pouze na jednom místě, a to v prodejně Supraphon Musicpoint na Jungmannově náměstí v Praze. Za památeční bankovku dáte zhruba dvě eura.

Někteří lidé stáli před prodejnou dlouhé hodiny předem, aby se na ně vůbec dostalo. Během dopoledních hodin dorazila na místo i policie, která tam sjednala pořádek. Následně přijeli i pyrotechnici, a to kvůli podezřelému kufříku, který si tam patrně někdo jen zapomněl.

„Bankovky jsou ze stoprocentního bavlněného papíru, který se používá při výrobě skutečných eurobankovek. Obsahují rovněž některé ochranné prvky jako hologram či mikrotisk. Díky speciálnímu sériovému číslu je každý kus unikátem. Na Euro Souvenir bankovky se nepřijímají rezervace a není ani možný výběr konkrétního čísla,“ nechala se slyšet společnost Supraphon.

Mohlo by vás zajímat

Další články