Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Svatba na první pohled 2021

Nejnovější kauzy

Karel Gott má akutní leukemii! Se zlou nemocí bude bojovat, slíbil fanouškům

Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 10 fotografií
Nemoc
Karel Gott (80) má velké zdravotní problémy. Jeho tělo trápí akutní leukemie. Už před třemi lety slavný zpěvák bojoval s rakovinou. Zpěvák a všichni jeho nejbližší si uvědomují, že leukemie je velmi zrádná a nebezpečná nemoc. Gott ale bude bojovat ze všech sil, vzkázal fanouškům.

Poprvé se Karel Gott s rakovinou popral v roce 2015. Při operaci náhlé příhody břišní v pražském IKEM mu totiž byl diagnostikován Non-Hodgkinův lymfom Následoval okamžitý převoz na specializované hematologické oddělení I. Interní kliniky Všeobecné fakultní nemocnice v Praze, kde se vlastně o něj starají dodnes.

Původně prý nebylo moc šancí na vyléčení a doktoři zpěváka i jeho rodinu připravovali na nejhorší, mnohonásobný Slavík ale ukázal velkou sílu vůle a už 18. března 2016 se tak mohl s veřejností podělit o radostnou zprávu, že alespoň momentálně byla rakovina pryč.

U pacientů s touto chorobou je ale vysoké riziko recidivy, a to klesá teprve ve chvíli, pokud jsou všechny testy následujících sedm let po léčbě úspěšné. V případě Karla Gotta však bohužel zhoubná nemoc udeřila znovu. Zprávu o akutní leukemii přinesl web Blesk.cz. Karel Gott je připravený se s nemocí poprat

"Před čtyřmi lety jsem pro agresivní nádor podstoupil velmi intenzivní léčbu, která vedla k jeho úplnému vymizení. Zhruba před rokem a půl se u mě objevila porucha krvetvorby v podobě myelodysplastického syndromu," řekl Gott redakci Blesku.

Karel Gott se léčí ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze na Karlově náměstí. "Podstupuji ambulantní léčbu a dojíždím do nemocnice na kontroly, v rámci kterých lékaři sledují můj celkový zdravotní stav," uvedl Gott s tím, že velkou oporou mu je manželka Ivana (43) a jeho dcery.

DÁLE MŮŽETE ČÍST:

KAREL GOTT UKÁZAL, ŽE AKUTNÍ LEUKEMIE HO NEZASTAVÍ. TAKHLE BOJUJE S RAKOVINOU

Leukemie Gotta rozplakala jeho velkého kamaráda: Musí se zachránit, slzí Krampol

Akutní leukemie Karla Gotta: Hrozí infekce i obyčejné nastydnutí, uvedl odborník

Mám leukemii. Prosím o klid. Karel Gott ukázal nový snímek a promluvil o zákeřné nemoci

Související články

Další články