Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Karel Gott, jak ho neznáte: Nezveřejněné záběry z dokumentu o Mistrovi

+ Dalších 13 fotografií

Že byl Karel Gott ve světlech reflektorů gentlemanem a vždy elegantním štramákem, ví snad každý. Jaký ale byl v soukromí? Právě na to se zaměřil nový dokument režisérky Olgy Malířové Špátové s názvem Karel Special, který nabízí unikátní pohled do Mistrova každodenního života. Legendárního pěvce zachytily kamery, například když slavil s rodinou Velikonoce nebo když se připravoval po boku manželky Ivany na hudební vystoupení. Dokumentární snímek bude k vidění na platformě Voyo.

Karel Gott byl člověkem, který si vždy vychutnával každý okamžik života. To pro něj platilo i na stará kolena, kdy trávil čas obklopen nejbližšími, ať už se ženou Ivanou s dcerami Charlotte a Nellou, nebo se svými vnoučaty Vojtou a Honzou. Právě tyto běžné, ale velmi cenné momenty zachytil nový dokument režisérky Olgy Malířové Špátové s názvem Karel Special.

"Karel Gott nás při natáčení filmu pustil blízko do svého života. Bral práci na filmu velmi vážně. Tvořil s námi s obrovskou energií, i když už byl nemocný. Věnoval se naplno každé scéně, do každé z nich Karel vložil tolik nápadů a úsilí. Je mi proto velkým potěšením, že může nových čtrnáct sekvencí z Karlova života spatřit světlo Boží," říká režisérka, která věří, že v současné těžké době může pěvcovo umění a jeho veselá, laskavá povaha přinést lidem novou radost a naději.

Karel Gott: Nikdy nepil pivo před duetem

Z prvních ukázek je tak například vidět, jak se legendární Mistr připravoval na pěvecké vystoupení. Spolu se ženou Ivanou si předčítal texty písní a zároveň si zopakoval důležitá přikázání. "Neomlouvat se, neprozrazovat, že jsem indisponován, že mám nějaké problémy... Nemám!" předříkával si zpěvák, jenž v posledních letech svého života trpěl zdravotními problémy.

Zároveň také Gott vysvětlil, proč nerad nosil šály. Když byl totiž mladý, jeho profesor mu říkal, ať si nezakrývá krk, protože když pak jednou šálu sundá, zafouká vánek a hned onemocní. "Otužuj se! To je další přikázání...," řekl v dokumentu pěvec. Na to však pohotově zareagovala jeho žena. "Jo, tak proto doma větráš," pochopila konečně Ivana.

Nechybělo ani třetí přikázání. A to, že před vystoupením se pivo nepije, zejména když jsou na programu duety. "Není úplně příjemné dýchat pivo a ještě lepší je dát si předtím chlebíček se sardinkama a cibulí. Nebo ještě lepší tataráka s česnekem a ještě cibulí! To je potom vrchol. To vůbec nedělám, to až potom doma," prozradil Mistr.

Gottovy Velikonoce na chalupě

Unikátní dokument zachytil i to, jak Gott slavil Velikonoce s rodinou na chalupě. Nechyběla živá hudba, legendární pěvec rozléval muzikantům slivovici a sám si vychutnával vychlazené pivo. Kromě toho učil vnuky Vojtu a Honzíka, které mu dala dcera Lucie, plést pomlázku. "Vojto, ale prst ne!" pokáral Mistr svého vnoučka, který nůžkami stříhal mašli u pomlázky. To i další doposud neviděné záběry mohou diváci vidět v novém dokumentu, který bude již brzy na platformě Voyo.

Krajčo a Charlotte si duet nestřihli: Proč s Gottovou dcerou nezapěli Srdce nehasnou

Související články

Další články

Nejnovější kauzy