Trendy tagy válka na Ukrajině Agáta Hanychová Eliška a Damián Love Island 2023

Karel Gott bude zpopelněn v Motole: Takhle dovezli jeho ostatky do krematoria

+ Dalších 15 fotografií
Po zádušní mši za Karla Gotta (†80) v katedrále sv. Víta, která trvala hodinu a půl, pokračovala cesta zesnulého zpěváka do motolském krematoria, kde bude Mistr zpopelněn. Na jeho poslední cestě ho doprovodila nejužší rodina. Po příjezdu do Motola odjede vdova Ivana Gottová (43) s dcerami pryč.

Zádušní mše, na které se objevila spousta známých tváří, trvala hodinu a půl. Zazpívali operní pěvkyně Eva Urbanová, zpěvačka Lucie Bílá (53) i Vojta Dyk (34). Mezi těmi, kdo pronesli smuteční řeč, byla zpěvačka Eva Pilarová, herečka Jiřina Bohdalová či herec Jiří Bartoška

Hradní stráž po skončení bohoslužby vynesla rakev s Mistrovými ostatky bočním vchodem. Na poslední cestu ho vyprovodila vdova Ivana Gottová (43), dcery Charlottka, Nelly, Lucie i Dominika. Ve chvíli, kdy stříbrný mercedes s rakví opouštěl prostory Hradčanského náměstí, zněla z velkoplošných obrazovek píseň Srdce nehasnou. Emotivní moment provázel potlesk všech přítomných lidí, kteří na náměstí dorazili.

Po zádušní mši pokračovala cesta Karla Gotta do Motola, kde bude Mistr zpopelněn. Spolu s rakví se definitivně přijela rozloučit s tatínkem, manželem a dědečkem nejužší rodina. Vdova Ivana s dcerami poté z motolského krematoria odjede.

Celou zádušní bohoslužbu jsme sledovali. ZDE se podívejte, jak rozloučení s českým velikánem Karlem Gottem v Chrámu sv. Víta probíhalo.

Související články

Další články