Trendy tagy Speciál: Hubněte s námi válka na Ukrajině MasterChef Česko 2022 komunální volby 2022

Karel Gott a poslední rozloučení s fanoušky: Předbíhání ve frontě, málo toalet a napětí

+ Dalších 26 fotografií
Na pražský Žofín se momentálně schází tisíce lidí, aby se naposledy mohli rozloučit s hudební legendou Karlem Gottem (†80). Ti nejvěrnější z nich se nebáli ani chladné a deštivé noci a na to, až se palác otevře, čekali celou noc. O to větším zklamáním pro ně nyní je, že rakev s ostatky Mistra není otevřená. V dlouhé frontě, která se před palácem tvoří ale panuje rozladěná nálada i kvůli dalším věcem.

Už od čtvrtečního večera se před palácem Žofín začali scházet Gottovi první fanoušci. Nechtěli se okrást o pohled na ležícího pěvce v rakvi a nechtěli se s nikým mačkat v nekonečně dlouhé frontě. Jenže osmá hodina ranní, kdy byly brány žofínského paláce otevřeny, přinesla pro většinu z nich velké zklamání. Rakev zůstala zavřená.

To však není jedinou nepříjemností, se kterou se tisíce lidí na Slovanském ostrově potýkají. Ačkoliv jde o pohřeb české pěvecké legendy, mezi některými fanoušky panuje nevraživost a slušně řečeno nesportovní chování. Lidé ve frontě se předbíhají a za každou cenu se chtějí k rakvi Karla Gotta dostat co nejdříve. Ochranka už musela řešit i první konflikty. Opilý muž se před osmou ranní dožadoval, aby už byli lidé do paláce vpuštěni. Výstup opilce byl provázen sprostými nadávkami a ochranka ho musela vyvést pryč.

Nespokojenost panuje i co se týká nedostatku WC. I když je na místě několik mobilních toalet, na takový počet fanoušků je to málo a problém samozřejmě vzniká i tehdy, když si na WC nedej bože někdo odskočí. Automaticky tak přichází o místo ve frontě, které se důkladně vystál.

Vzhledem k počtu lidí, kteří se momentálně srocují na Slovanském ostrově, se daly problémy očekávat. Jak bude rozloučení pro veřejnost pokračovat, pro vás dále sledujeme.

Rozloučení s Karlem Gottem můžete sledovat minutu po minutě ZDE.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy