Trendy tagy Čauky lidi SuperStar 2021 StarDance 2021 Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Karel Černoch by oslavil 78: Syn šel do politiky, dcera Tereza zazáří ve StarDance

Karel Černoch by oslavil 78: Syn šel do politiky, dcera Tereza zazáří ve StarDance
Zdroj: Profimedia
+ Další 2 fotografie
VÝROČÍ NAROZENÍ

Oblíbený český zpěvák Karel Černoch by dnes oslavil 78. narozeniny. Letos však uplyne už čtrnáct let od jeho smrti, kdy ho na kolena dostala zákeřná rakovina. Zanechal tu dvě děti – syna Marka a dceru Terezu, která podědila talent po otci a nyní opráší taneční střevíce v televizní show StarDance... když hvězdy tančí.

Zpěvák Karel Černoch odstartoval svou kariéru v 60. letech a lidé ho na začátku znali hlavně jako rokenrolového a bigbeatového zpěváka. Prošel spoustou hudebních skupin od Karkulky až po Juventus.

Karel Černoch a Naďa Urbánková

V roce 1969 vyhrál Bratislavskou lyru se songem Píseň o mé zemi. Tato píseň však vyzněla jako protestní song pro komunistický režim, a tak se Karel Černoch místo uznání dočkal zákazu činnosti.

Nebyl to ale jeho jediný prohřešek proti režimu. Musel se tak obrnit velkou trpělivostí, protože mu byly zrušeny všechny jeho umělecké smlouvy a jeho písně se nesměly hrát.

Karel Černoch měl angažmá v divadle Ateliér, hostoval i v divadle Semafor. V sedmdesátých letech mohl zase začít zpívat, opustil tedy divadlo a opět se postavil na svá oblíbená hudební pódia. Začal spolupracovat s Country Beatem Jiřího Brabce a se zpěvačkou Naďou Urbánkovou. V roce 1985 založil i hudební skupinu Bonton, ve které byl šest let.

Karel Černoch kromě hudby v 80. letech často vystupoval i jako humorista ve scénkách společně s českým hercem a komikem Jiřím Wimmerem. Jejich spolupráci ale předčasně ukončila Wimmerova tragická smrt.

Černoch byl i skvělým moderátorem, ale také muzikálovým hercem. Od roku 2006 však sváděl těžký boj s rakovinou. Rval se jako lev a o rok později znovu nastoupil na hudební scénu. Jenže téhož roku se nemoc vrátila, tentokrát už v plné síle a Karel Černoch ve svých 64 letech odešel do hereckého nebe.

Děti Karla Černocha

Karel Černoch po sobě zanechal dvě děti. Syn Marek Černoch sice zdědil po otci hudební talent, nakonec u něj zvítězila ale politika. Zato dcera a zpěvačka Tereza Černochová si nyní vyzkouší i roli tanečnice v připravované show StarDance... když hvězdy tančí.

V té se objeví po boku tanečního partnera Dominika Vodičky, vedle kterého podle dostupných informací doslova září. Tereza je matkou samoživitelkou, a tak si společnost skvělého tanečníka určitě užívá. Uvidíme, jak jim to půjde, až se objeví na televizních obrazovkách.

Související články

Další články