Trendy tagy Čauky lidi MasterChef Česko 2021 SuperStar 2021 Volby 2021 StarDance 2021

Nejnovější kauzy

Kardiochirurg Jan Pirk měl koronavirus: Příznaky u každého člena rodiny byly rozdílné

Kardiochirurg Jan Pirk měl koronavirus: Příznaky u každého člena rodiny byly rozdílné
Zdroj: profimedia.cz
+ Další fotografie
koronavirus
Ještě na začátku března kardiochirurg Jan Pirk (71) sklidil od lidí poměrně velkou kritiku za názor, že ideální by bylo, aby se virem nakazili všichni. Zároveň se podivoval nad vzrůstající hysterií okolo koronaviru a srovnával nemoc s běžnou chřipkou. Následně se ale sám nakazil Covidem-19 a v rozhovoru pro magazín Reportér prozradil, jaké měli příznaky jednotliví členové rodiny.

Kardiochirurg Jan Pirk se zúčastnil 7. března kongresu v Rakousku, kam vzal manželku Blanku a vnoučata na zimní dovolenou. Právě v Rakousku se celá rodina nakazila koronavirem. „Všichni jsme si virus přivezli a společnými silami ho v přísné karanténě porazili,“ nechal se slyšet Jan Pirk.

Kardiochirurg také pozměnil svůj názor ohledně přirovnání koronaviru k chřipce. „Musím říct, že jak na mě pan redaktor vychrlil otázky, odpovídal jsem zbrkle a příliš zjednodušeně, a to nebylo dobré. To uznávám. Mluvil jsem zkratkovitě. My chirurgové jsme zvyklí jednat rázně a v kardiochirurgii velmi rychle,“ vysvětlil Pirk.

V současné době je Jan Pirk již bez příznaků a může o sobě prohlásit, že zákeřný koronavirus porazil, a to i přesto, že patří do rizikové skupiny. „Cítím se skvěle. Už jsem byl otestovaný, samozřejmě s negativním výsledkem, a už deset dní pracuji. Nyní se jedu projet na horském kole,“ řekl Blesk Zprávám.

V rozhovoru pro magazín Reportér Pirk popsal, jaké příznaky měli jednotliví členové rodiny. "Na nejmenších vnoučatech vůbec, starší děti trochu kašlaly, jako by byly lehce nachlazené, ale musím uznat, že my dva s Blankou jsme v úplné pohodě nebyli. Máš teplotu, suchý kašel, ztratíš chuť k jídlu a Blanka taky čich, jsi unavený, a hlavně se to vleče. Sice to nebylo tak drsné jako chřipka před třemi lety, ale zase to trvalo dýl – poctivých deset dnů jsme byli malátní."

"Podle mě je základem, že jsme se nestresovali. Když celou dobu tvrdím, že to je něco jako chřipka, tak jsem to bral jako chřipku – nejsem člověk, který by kázal vodu a pil víno," dodal.

Související články

Další články