Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Kardiochirurg Jan Pirk, který kritizoval vládu: Oznámili mu, že končí. Zaskočilo mě to, řekl eXtra.cz

Jan Pirk
Zdroj: Profimedia.cz
PŘEKVAPENÍ

Špičkový kardiochirurg Jan Pirk (73) ke konci června po pětadvaceti letech odchází z funkce přednosty kardiocentra pražského IKEM. Přestože toto zařízení tvrdí, že po vzájemné dohodě, lékař prohlásil, že mu to ředitel de facto oznámil. Co o svém odchodu řekl eXtra.cz?

Jan Pirk už nebude šéfem

MUDr. Jan Pirk tvrdí, že i když ředitelova slova, navíc na své narozeniny, nečekal a zaskočila ho, nakonec se rozhodl netrucovat a souhlasil. Ředitel prý potřebuje ve vedení někoho na dlouhodobější spolupráci, protože se začíná stavět nový pavilon Institutu klinické a experimentální medicíny a bude třeba ji s novým přednostou koordinovat po delší čas.

„Na můj konec v pozici předsedy kardiocentra mám velké množství ohlasů. Objevily se i ty, že se opět vyhazuje už za názory, ale nemyslím si, že by to mělo spojitost s tím, jak jsem se vyjadřoval ke covidu,“ sdělil eXtra.cz nejuznávanější český kardiochirurg, který si ohledně kroků vlády během pandemie nebral servítky.

Zklamání už vstřebal

Již dříve nám řekl, že by se nedivil, kdyby časem dostal padáka. V IKEMu nicméně dál zůstává a těší ho, že bude pokračovat v operacích.

„Kdybyste se mi dovolal krátce poté, co mi pan ředitel oznámil, že končím, tak bych asi reagoval jinak. Už jsem měl ale čas to vstřebat. Hlavně bych už chtěl mít klid, bylo toho kolem té věci hodně. Teď už se těším, až půjdu za chvíli na operační sál,“ uvedl skromně Jan Pirk.

Dohoda byla jiná

Vysvětluje ale důvody toho, proč ho sdělení ředitele překvapilo.

„Dohoda se starým panem ředitelem byla jiná. Zněla, že pokud budu chtít, budu přednostou do pětasedmdesáti let. Ale cizí dohodu nový pan ředitel samozřejmě nemusí respektovat,“ prohlašuje Pirk.

„Snažím se to vnímat pozitivně, uvolní se mi ruce. Ale funkce mi nezabrala tolik času, možná půl hodiny denně. Spoustu pravomocí jsem delegoval podřízeným přednostům čtyř našich klinik. Jsou dobří, tak proč bych jim do toho kecal. Mohl bych je svolávat na porady a honit je, ale neměl jsem k tomu důvod,“ dodal uznávaný odborník na lidská srdce.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy