Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Hana Krampolová koronavirus Extra Host (pořad) Počasí

Nejnovější kauzy

Kardinál Vlk je těžce nemocen! Čeká ho chemoterapie!

Bývalému představiteli české katolické církve, kardinálu Miloslavu Vlkovi byla diagnostikována rakovina plic. Již od jara loňského roku trpěl zdravotními potížemi. Celkové vyšetření těla CT odhalilo tumor na plicích. Kardinála podle všeho nyní čeká chemoterapie.

Tumor na plicích a metastáze do kostí. Takto zní diagnóza zdravotního stavu kardinála Vlka. Koncem roku byl Vlk hospitalizován kvůli srdečním potížím. Ani po propuštění z nemocnice však obtíže neustávaly, stěžoval si na bolesti v ramenou. Další vyšetření prokázala rakovinu v pokročilém stadiu. Se svou diagnózou je prý bývalý arcibiskup smířený.

V pátek byl Vlk propuštěn do domácí péče a pobývá na faře v pražském Karlíně. Nyní jej čekají chemoterapie.

Na podzim loňského roku kardinála trápily bolesti ramen, kvůli kterým skončil v lázních. Tam se ale jeho potíže naopak zhoršily a přidal se otok levého ramene. Na přelomu listopadu a prosince se i přesto držel svého programu a cestoval po Evropě. O Vánocích však jeho potíže vygradovaly a od sváteční tabule byl převezen rovnou do nemocnice. Jednalo se o srdeční slabost. Nemohl se účastnit ani půlnoční mše. V nemocnici zůstal čtyři dny a po návratu domů zrušil celý program na měsíc leden, aby se mohl v klidu doléčit.

Mezitím bohužel přišly smutné zprávy o jeho zdravotním stavu a kardinála tak čeká náročné období. Zda během léčby vystoupí na veřejnosti, zatím není známo. Na svém webu poděkoval všem, kteří jej jakkoliv podporují a modlí se za něj: „Pan kardinál děkuje za veškerou pomoc a podporu členům Díla Mariina, Arcibiskupství pražskému a všem, kteří jej podporují konkrétními skutky i modlitbou."

Související články

Další články