Tumor na plicích a metastáze do kostí. Takto zní diagnóza zdravotního stavu kardinála Vlka. Koncem roku byl Vlk hospitalizován kvůli srdečním potížím. Ani po propuštění z nemocnice však obtíže neustávaly, stěžoval si na bolesti v ramenou. Další vyšetření prokázala rakovinu v pokročilém stadiu. Se svou diagnózou je prý bývalý arcibiskup smířený.

V pátek byl Vlk propuštěn do domácí péče a pobývá na faře v pražském Karlíně. Nyní jej čekají chemoterapie.

Na podzim loňského roku kardinála trápily bolesti ramen, kvůli kterým skončil v lázních. Tam se ale jeho potíže naopak zhoršily a přidal se otok levého ramene. Na přelomu listopadu a prosince se i přesto držel svého programu a cestoval po Evropě. O Vánocích však jeho potíže vygradovaly a od sváteční tabule byl převezen rovnou do nemocnice. Jednalo se o srdeční slabost. Nemohl se účastnit ani půlnoční mše. V nemocnici zůstal čtyři dny a po návratu domů zrušil celý program na měsíc leden, aby se mohl v klidu doléčit.

Mezitím bohužel přišly smutné zprávy o jeho zdravotním stavu a kardinála tak čeká náročné období. Zda během léčby vystoupí na veřejnosti, zatím není známo. Na svém webu poděkoval všem, kteří jej jakkoliv podporují a modlí se za něj: „Pan kardinál děkuje za veškerou pomoc a podporu členům Díla Mariina, Arcibiskupství pražskému a všem, kteří jej podporují konkrétními skutky i modlitbou."