Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Kardinál Dominik Duka končí po deseti letech: V čele biskupů bude Graubner

Kardinál Dominik Duka končí po deseti letech: V čele biskupů bude Graubner
Zdroj: profimedia.cz
Nový předseda
Kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka končí po deseti letech v roli předsedy České biskupské konference. Jeho náhradníkem se stal arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner, který již ve funkci dříve působil.

Po deseti letech skončil ve funkci předsedy České biskupské konference kardinál a pražský arcibiskup Dominik Duka. Nahradí ho arcibiskup olomoucký a metropolita moravský Jan Graubner.

Bylo tak rozhodnuto na plenárním zasedání v Olomouci, kde biskupové hlasovali o novém předsedovi. Jan Graubner už ve funkci dříve působil a to v letech 2000 až 2010. Další desetiletí byl pak místopředsedou. Jednasedmdesátiletý Jan Graubner také vyjednával o majetkovém vyrovnání státu a církve.

Tradičně zasedání trvá několik dní. Vzhledem ke koronavirové pandemii dnes zasedání trvá jen jeden den. Krom předsedy se dnes volili i další členové vedení ČBK. Za místopředsedu byl zvolen královéhradecký biskup Jan Vokál. Novými členy stálé rady ČBK byli zvoleni litoměřický biskup Jan Baxant a ostravsko-opavský pomocný biskup Martin David.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy