Slavné hvězdy svým ratolestem dopřávají. Vzhledem k závratným sumám, které vydělávají, se není čemu divit. Nepřehánějí to ale někdy?

Třeba majitelka obřího zadku a dítěte, jež dostalo takové jméno, protože se jeho matka asi zrovna dívala na kompas, Kim Kardashian (33), svou dceru tak rozmazluje, že by se možná měla poradit s psychologem, jestli je takový přístup ještě v pořádku.

Podle Daily Mail má totiž malá North West ve svém šatníku 200 kousků oblečení, které na sobě nikdy neměla, vlastní diamantové knoflíky za 50 000 dolarů (cca 1 milion Kč) a to není všechno. Šestnáctiměsíční holčička má ve své garáži asi 5 kočárků, z nichž každý stál desítky tisíc korun, v Paříži má vlastní kuchařku a jí jenom biopotraviny.

O tom se může českým dětem jenom zdát a hlavně, dost rodičů nad takovým přístupem kroutí hlavou, protože dítěti je celkem jedno, jestli má na sobě hedvábné šatičky od Oscara de la Renty za osm tisíc, nebo něco podobného z konfekce, která je pro spoustu rodin i tak dost drahá. Na druhou stranu, každý rodič chce dopřát dítěti to nejlepší, a pokud mu to finanční konto umožní, proč ne, ale u takového extrému je určitě třeba dbát na to, aby si uvědomilo, co má v životě opravdovou hodnotu.

Kim a její manžel Kanye West hromadu věcí dostávají od návrhářů, protože pro ně je to obrovský byznys. Malá North West se v časopisech objeví v šatičkách určité značky a movití rodiče už posílají objednávku, protože to jejich dítě „musí mít také“, tak to prostě chodí.

A co tedy všechno North West už má v 16 měsících? Kromě výše uvedených věcí je to dětská postýlka za asi 16 tisíc Kč, knoflíky s půlkarátem za asi milion Kč, vlastní šatnu, člověka, který vybírá hudbu, jakou bude poslouchat. A to rozhodně není všechno.

Kim se navíc snaží znovu otěhotnět a Kanye si prý přeje syna. Že by to byl South West?