Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Karanténní plán a strach z koronaviru: Hotelům v Praze ruší klienti rezervace, říká recepční

Karanténní plán a strach z koronaviru: Hotelům v Praze ruší klienti rezervace, říká recepční
Zdroj: eXtra.cz / Profimedia
+ Dalších 6 fotografií
EXKLUZIVNĚ
Nákaza Covid-19, způsobená novým koronavirem, vyvolává obavy po celé Evropě. Nakažených přibývá, lidé umírají... Jen v Česku už muselo být do domácí karantény umístěno okolo 300 lidí. V neděli se potvrdila nákaza u 3 lidí - dvou Čechů a turistky ze Spojených států. Jenže virová infekce neděsí jen kvůli ohrožení života. Podle možných scénářů může mít dopady i na ekonomiku, zejména cestovní ruch. Redakce eXtra.cz vyzpovídala recepčního Petra Vlka (41) z hotelu v centru Prahy, který prozradil, že kvůli obavám ruší mnoho zahraničních turistů své rezervace...

Hoteliéři napříč Českem mají obavy z rušení rezervací svých klientů, a to kvůli sílící nákaze koronavirem Jinými slovy... Česko má první tři nakažené zákeřnou infekcí - profesora (68) z České zemědělské univerzity, který se nakazil v italském Udine a mladou dívku z USA (21), která s kamarádkou z Ekvádoru přicestovala z Milána, kde společně studují. A muže (44) z Děčína, lyžaře, který se s rodinou vrátil z Itálie. Obavy z nákazy se dotýkají nejen turistů, ale i hoteliérů. Redaktor eXtra.cz získal rozhovor od recepčního luxusního hotelu v centru Prahy, který potvrdil černý scénář - lidé ruší své cestovní plány.

Zaznamenali jste jako hotel v centru Prahy úbytek klientů?

Přichází poměrně nezanedbatelné množství rušení rezervací. Nejde jen o klientelu z Číny, Itálie, ale celého světa. Nemohu se přesně vyjádřit k číslům, ale řeší to všichni hoteliéři.

Jste nějak chráněni jako recepční? Přeci jen jste v častém kontaktu s cizinci...

Ano. U nás se na to poměrně hodně dbá. Máme desinfekční prostředky. Požadavky, aby v recepční zóně byl zvýšený úklid a čistota. Ve výbavě máme antivirové respirátory. Což si zatím neumíme moc představit, že bychom přijímali hosty s rouškou na ústech. Ale pokud to bude nutné, jsme i na toto připraveni.

Počítáte i s tím, že se u vás může ubytovat osoba s nákazou?

Ano. Máme krizový a karanténní plán. Náš hotel celkovou situaci nepodceňuje.

Předpokládám, že jste v kontaktu s kolegy z dalších hotelů...

Ano. Tak obavy máme všichni. Ale o panice se nedá mluvit. Na druhou stranu nikdo nechce dopadnout podobně, jako tomu bylo v hotelu na Tenerife. Nikdo nechce moc zůstat v karanténě. Ale rizika si uvědomujeme.

Chodí se vás klienti ptát na informace ohledně koronaviru?

Moc ne. Většinu informací mají z médií.

Patricie Pagáčová bez servítků: Manžel byl teď za mámu, dceru chůvě svěřit nechci, přiznala

Související články

Další články

Nejnovější kauzy