Trendy tagy Čauky lidi Hubnete s nami Like House Libuše Šafránková

Nejnovější kauzy

Karanténa kvůli koronaviru: Co by uvalení na Česko znamenalo a jak by probíhala

Zdroj: Pixabay.com
covid-19
Mimořádná opatření, která česká vláda zavedla v souvislosti s koronavirem, mohou být ještě zásadnější. V pořadu Partie televize Prima to uvedl premiér Andrej Babiš. Co by uvalení karantény na celé Česko znamenalo a jak by probíhala? Španělský scénář mnoho napovídá.

Španělsko v porovnání s Českem, co se týká opatření kvůli koronaviru, poněkud zahálelo. Zatímco naše vláda vyhlásila stav nouze ještě před ohlášením první stovky nakažených, Španělsko ho vyhlásilo až po sobotě, kdy na území země přibylo 1500 pacientů.

Podle premiéra Andreje Babiše je největší problém v tom, že lidé nerespektují opatření vlády. Karanténa přišla do úvahy právě proto, že občané dle premiérova mínění berou doporučení na lehkou váhu.

Karanténa by pro Čechy rozhodně neznamenala, že by nemohli vůbec vyjít z domu. Podle Babiše by šli do práce a z práce zase okamžitě domů. Pokud by se karanténa v Česku odehrávala podle scénáře, jaký funguje ve Španělsku, lidé by museli dodržovat následovné.

  • Dopravit se rovnou do práce a po skončení směny okamžitě jet z práce domů.
  • Možnost nakupování potravin, léků a základního zboží jednotlivě.
  • Ven by se mělo vycházet jen v nutných případech.
  • V případě, že se u vás objeví příznaky jiné nemoci, než je koronavirus, můžete si zajet k doktorovi.

Pro osoby, které se vrátily ze zahraničí a mají příznaky koronaviru, platí stále to samé - nevycházet z domu, s lékařem se v případě potřeby spojit telefonicky.

Související články

Další články