Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Extra Host (pořad) MasterChef Česko 2020 SuperStar 2020 koronavirus

Nejnovější kauzy

Kapustička, Květinka či Vombat: V královské rodině si potrpí na přezdívky, komu jaká patří?

Zdroj: instagram
+ Dalších 49 fotografií
přízviska
Ačkoliv pro veřejnost jsou členové královské rodiny nedostupní a důstojní lidé na úrovni, za zavřenými dveřmi paláce jsou běžnému lidu kolikrát mnohem podobnější, než by si leckdo myslel. O tom svědčí například i to, že se častují přezdívkami, které bývají občas roztomilé a jindy až bizarní. Kdo v královské rodině nosí přezdívku Kapustička, Vombat či Gary?

Je samozřejmé, že na veřejnosti musí působit důstojně a na úrovni, téměř jako by ani nebyli lidé. V soukromí jsou ale členové britské královské rodiny uvolnění pohodáři a chovají se jako úplně normální rodina. Důkazem jsou i přezdívky, které pro sebe v rodině mají.

Nejkrásnější přezdívku měla zesnulá princezna Diana pro prince Williama. Když mu byly dva roky, byl s rodiči na výletě v Austrálii, kde zahlédli zvířátko jménem vombat. Přesně takto svému synovi následně Diana až do konce života přezdívala. Vévodkyně Kate Middleton má pak pro svou dceru Charlotte přezdívku Lottie a synkovi Georgeovi říká Archie. Maminka vévodkyně Meghan Markle pak své dceři říká Květinko.

Přízviska v této rodině však nerozdávají jen maminky svým dětem. Například princ William v době, kdy byl malý, říkal své babičce, královně Alžbětě II., Gary. Malý princ George na druhou stranu svému dědečkovi, princi Charlesovi, přezdívá dědeček Wales. Ani Charles však nezůstal s přezdívkami pozadu a Meghan Markle častuje přezdívkou Wolfram, kterou jí dal podle tvrdého nerostu.

Nejkrásnější a nejromantičtější přezdívku ze všech však dostala královna Alžběta II., a to od svého manžela prince Philipa. Ten královnu nazývá jeho malou Kapustičkou a dává tím jasně najevo, že i když se věkem blíží ke stovce, neztrácí smysl pro humor ani pro romantiku.

Související články

Další články