Trendy
válka na Ukrajině Výměna manželek 2024 Victoria Velvet Survivor 2024 - aktuálně

Kapitán Sparty podepsal dres s odpornými nápisy. Švancara má pro Krejčího pochopení, zastala se ho i slávistická legenda

Petr Švancara má pro trapas Ladislava Krejčího pochopení. Zastala se ho i slávistická legenda
Zdroj: koláž eXtra.cz/eXtra.cz Pavel Dvořák/Profimedia
Předchozí Další
+ Dalších 6 fotografií
vyjádření

Českým fotbalem v posledních dnech bouří další skandál. Kapitán Sparty Ladislav Krejčí se totiž jednomu z fanoušků podepsal, což by samo o sobě nebylo nic špatného, ovšem dres, který nyní zdobí jeho autogram, nesl číslo 88 a nápis „Jude Slavia“. Na reprezentačního obránce se tak ihned snesla velká vlna kritiky, kterou ale mírní i známý fotbalový bouřlivák Petr Švancara, který se ve vyjádření pro Expres Krejčího zastal.

Slova pochopení

Oblíbený účastník loňského Survivoru, bývalý fotbalista Petr Švancara, se rozhodl vyjádřit k fotbalové kauze, která se týká sparťanského kapitána Ladislava Krejčího a jeho podpisu na dres s číslem 88 a jménem „Jude Slavia“, který mu podal jeden z fanoušků.


Švancara alias Švanci ale nevidí Krejčího trapas až tak černě. „Nezazlívám mu to, ale je to kapitán Sparty a nedal si na to asi pozor. Dá se to odpustit,“ řekl webu Expres.cz bývalý útočník brněnského mančaftu a pražské Slavie. „Láďa v nějaké euforii podepsal věci, které byly proti někomu. Na jednu stranu mu to nezazlívám, na druhou stranu je to ale kapitán Sparty a asi si na to nedal pozor," řekl Švancara, který v pondělí pokřtil svou knihu Já su já.

"Dneska je doba, kdy vše fotíme a točíme. Láďovi chci asi jen vzkázat, ať si na to dá pozor. Sparťani jsou samozřejmě spokojení, ale druhá část republiky mu jako kapitánovi a reprezentantovi tyto věci vyčte. Stává se to. Myslím, že se něco takového dá odpustit,“ dodal bývalý fotbalista, který se od svého návratu ze Survivoru opět objevil na výsluní českého showbyznysu.


Měl si dát pozor

Podle Petra Švancary podepsal Krejčí inkriminovaný dres pod vlivem pozápasové euforie. "Někdy se to stane. Určitě není Láďa špatný člověk, že by vykřikoval nějaká hesla, není to nic tragického. Veřejné mínění je ale důležité. Bylo tam něco (proti)židovského, do budoucna to může být špatný stín,“ vysvětlil Švancara a dodal, že by si Krejčí měl dát příště pozor na to, co podepisuje.

Krejčímu podpis příliš nezazlívala ani slávistická legenda Vladimír Šmicer. „Zažíváte euforii z titulu, čeká na vás špalír lidí, kteří chtějí podpis. Jedete a ani nekoukáte, co podepisujete. Jasně, z fotky je patrné, že Láďa Krejčí dres viděl. Ano, bylo by lepší, kdyby nepodepsal. Na druhou stranu umím pochopit, co se stalo. Tohle nebylo vůbec o Láďovi Krejčím,“ řekl pro Sport.cz a odsoudil fanouška s odpornými nápisy na dresu. 

Snímek, na němž je zachycen Ladislav Krejčí při nešťastném podpisu, se stal okamžitě virální na sociálních sítích a objevil se mimo jiné i na síti X. Sám kapitán Sparty se ke svému prohřešku vyjádřil. "Tyhle věci si musím hlídat a distancuju se od jakýchkoli rasistických názorů. Respekt rivalovi za těžkou bitvu o titul a přeju všem, ať se daří,“ uvedl Krejčí, jak citoval web Sport.cz.

Bandurko odkryl nejdrsnější hádku Survivoru: Šílený řev, nevěděli jsme, o co jde, vzpomíná

Související články

Další články

Nejnovější kauzy