Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Clash of the Stars Jaromír Soukup

Kapela Rammstein chystá ohnivou show: Generálky otřásají Prahou a připomínají mordor

Ta pod širým nebem v Letňanech nabídne tradiční ohnivou show.
Zdroj: profimedia
koncert

V Praze se na dvou koncertech 15. a 16. května představí německá kapela Rammstein. Pod širým nebem v Letňanech nabídne tradiční ohnivou show i novou řadovou desku Zeit. Očekává se, že kapacita Letňan 60.000 lidí bude téměř vyprodaná. Kapela má za sebou generální zkoušku, která prý připomínala mordor.

O německou kapelu Rammstein je v tuzemsku velký zájem. Když před časem některá česká kina uvedla projekt Rammstein in Amerika, musela přidat další představení, aby vyhověla poptávce fanoušků.

Generálka kapely je pro místní "masakrem"

Kapela Rammstein v Praze zatím naposledy vystoupila v červenci 2019 na fotbalovém stadionu ve vršovickém Edenu. Do Prahy se tehdy vrátila po dvou letech od předchozích dvou koncertů na stejném místě. Skupina v čele s hlavním autorem textů, zpěvákem Tillem Lindemannem, který je synem básníka a spisovatele Wernera Lindemanna, při svých koncertech baví nejen hlasitou melodickou rockovou hudbou, ale také pyrotechnickými a světelnými efekty.

Kapela má za sebou už generální zkoušku, která zaduněla velkou částí Prahy. "Bydlíme kousek, je to masakr. Ležel jsem ve vaně a oni jeli takové bomby, že mi nadskakovala i voda," uvedl jeden z obyvatel pražských Letňan v reakci ke generálce. "Já bydlím asi kilometr od jejich stage. Můžu říct, že je to večer slušný zážitek," píše další.

Pandemické období povzbudilo u kapely kreativitu

Nové album vzniklo během pandemie koronaviru, kdy kapela musela odložit své plánované turné. "Fakt, že jsme nemohli vystupovat živě, povzbudil naši kreativitu," sdělil klávesista Flake on-line magazínu nahrávací společnosti Motor. "Naše témata obecně vycházejí z každodenních zkušeností a světových událostí a pořád se něco děje. Naším tématem je v podstatě hloupost lidí a v dobách koronaviru se to příliš neliší od normálních časů," dodal.

Svou osmou desku Zeit (česky Čas, doba, pozn. red.) kapela představila stejnojmenným singlem, který vznikal ve studiu La Fabrique ve Francii. Ke skladbě Zeit vznikl i videoklip, který natočil Robert Gwisdek. Od své premiéry 10. března zaznamenal už 19,7 milionu zhlédnutí.

Monika Bagárová dál kojí dvouletou dceru: Nevím, jak přestat!

Související články

Další články

Nejnovější kauzy