Jejich koncert se stal terčem teroristického útoku. Teď se Eagles Of Death Metal rozhodli promluvit a pro server Vice poskytli první rozhovor. Jak můžete tušit, video vůbec není příjemnou podívanou. Přestože se kapele podařilo přežít, trauma si z incidentu ponesou už navždy.

Kytarista a zpěvák Jesse Hughes ve videu kupříkladu popisuje moment, kdy během hledání své přítelkyně na chodbě narazil na jednoho z útočníků. Podařilo se mu utéct a ostatní lidi varovat, aby šli jiným směrem. Tolik štěstí už neměli návštěvníci koncertu, kteří se schovali v šatně kapely. „Teroristé je tam našli a všechny zabili. Přežil jenom kluk, který se schoval pod mou koženou bundu. Spousta lidí zemřela jenom kvůli tomu, že nechtěli opustit své přátele nebo vlastním tělem kryli ostatní,“ vypráví ve videu zdrcený muzikant.

Jen o vlásek nevyhnutelnému konci unikl také zvukař Shawn London. „Lidé začali padat k zemi. Mrtví, zranění. Jeden z teroristů se podíval mým směrem. Vystřelil na mě, ale netrefil se. Zasáhl můj pult a všude létala tlačítka.“ Následně popisuje, jak spolu s ostatními utíkal vždy v momentech, když střelec nabíjel zbraň.

Jiný člen formace, basista Matt McJunkins, zase vypraví o neskutečné volbě, kterou musel během záchranného útěku učinit – buď se mohl ukrýt v místnosti a riskovat tak, že se dostane do pasti, nebo utíkat přes celý sál ven. Matt si vybral místnost. „S ostatními jsme se tam zabarikádovali. Jedinou naší zbraní byla láhev šampaňského, které jsme našli v ledničce. Deset až patnáct minut jsme pak slyšeli blízko nás střelbu. Když se konečně zastavila, cítili jsme strašnou úlevu. Pak ale všechno začalo nanovo… A následovala velká exploze.“

V rozhovoru se k hudebníkům přidal i Josh Homme, vedle Hughese druhý stálý člen skupiny. Na pařížském koncertě nebyl přítomen, událost ho ale také hluboce zasáhla a během interview těžce hledal slova. Oba muzikanti se ale shodli v tom, že na místo tragédie by se rádi vrátili.

„Chci se tam vrátit, chci, abychom byli první, kteří zahrají ve znovuotevřeném Bataclanu. Naši přátele tam přišli, aby viděli rock'n'roll, a zemřeli. Chci se tam vrátit a žít,“ říká Hughes. Homme ho doplňuje: „Není to jenom kvůli našim fanouškům, lidem, kteří tam zemřeli. Je zkrátka naším údělem se tam vrátit. Reprezentujeme lidi, kteří sami už nic nedokážou udělat.“