Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kapačka s krví Michaela Jacksona jde do dražby: Biolog řekl, zda je možné z ní vytvořit klon

Kapačka s krví Michaela Jacksona jde do dražby: Biolog řekl, zda je možné z ní vytvořit klon
Zdroj: Profimedia.cz
+ Dalších 8 fotografií
král popu
Michael Jackson, který v roce 2009 zemřel ve věku 50 let, po sobě na tomto světě zanechal spoustu věcí, které by chtěli jeho fanoušci vlastnit. Zatímco některé už se vydražily, nyní jde do dražby zřejmě nejbizarnější kousek. Sestřenice krále popu Marsha Stewart k prodeji nabídla kapačku s kanylou od krve, kterou z Jacksonova pokoje vzala jen pár dní po jeho smrti. Lidé se začali okamžitě ptát, zda si případný kupec bude moct Michaela naklonovat. Na tuto otázku pro eXtra.cz poskytl odpověď přední český biolog Jan Zrzavý.

Mnozí fanoušci Michaela Jacksona by toužili mít doma něco z jeho vlastnictví. Ať už část oblečení, nebo například talíř, ze kterého jedl. Nyní jde ale do aukce pravděpodobně nejbizarnější kus jeho majetku, kterým je kapačka, na jejíž kanyle je zaschlá krev popového krále.

Do prodeje tento podivný předmět nabídla Michaelova sestřenice Marsha Stewart, která tvrdí, že jde o poslední kanylu, kterou měl Jackson před svou smrtí zapíchnutou v ruce. Ona sama ji jen pár dní po skonu svého bratrance vzala a odnesla z jeho ložnice.

Důvod, proč kapačku vzala, vysvětlila jednoduše. „Tohle je to poslední, co zasahovalo do jeho těla, než zemřel. Je na tom jeho DNA, a to je důvod, proč jsem to odnesla z domu - jeho krev,“ řekla Marsha v příspěvku, v němž popisuje dražbu.

Zájem o klonování

Téma dražby kapačky se dostalo i na americká diskuzní fóra, kde několikrát zazněl dotaz, zda si případný kupec bude moct krále popu naklonovat. Odpověď na tuto otázku eXtra.cz přinesl uznávaný český biolog Jan Zrzavý.

Kupec má jen minimální šanci na to, že díky zpěvákově krvi bude mít vlastního Jacksona. „Když bude mít velké štěstí, bude mít DNA. Tu by potřeboval dát do vajíčka a to vajíčko do dělohy - ovšem aby to byl Michael Jackson, musí to být vajíčko a děloha Katherine Jackson, které je ovšem 90 let a už bych s ní v tomto ohledu moc nepočítal,“ vysvětlil Zrzavý.

„Nicméně kdyby se to povedlo, bude mít o 9 měsíců později novorozence, a bude-li ho dejme tomu 15 let vychovávat jako Michaela Jacksona (což nevím, jak se dá zařídit), bude mít někdy kolem roku 2040 přibližnou kopii Michaela Jacksona. K čemu mu bude, nevím,“ doplnil známý biolog.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy