Trendy
Výměna manželek 2024 Sedm schodů k moci Oktagon 54 válka na Ukrajině Survivor 2024

Kanye West vyhlásil válku Židům: Na Instagramu a Twitteru už si proto neškrtne

Kanye Westa zablokovali na sociálních sítích: Vyhlásil válku Židům
Zdroj: Profimedia
Trest

Sociální sítě Twitter a Instagram dočasně zablokovaly účty amerického rappera Kanyeho Westa. Důvodem jsou jeho komentáře, vnímané jako antisemitské, informovala agentura Reuters. Známý umělec měl podle svých příspěvků vytáhnout do války proti Židům, píše zahraniční tisk.

Hudebníkovi nejprve v pátek uzamkli účet na Instagramu, který vlastní společnost Meta Marka Zuckerberga. Kanye West se poté přesunul na Twitter, kde v sobotu zveřejnil svůj první příspěvek za poslední dva roky.

Podle webu xxlmag.com známý rapper na své sociální sítě napsal, že je připraven na vstup do války se Židy. "Vtipné je, že vlastně nemohu být antisemitský, protože černoši jsou vlastně také Židé. Nepřijali jste mě a pohrávali si s každým, kdo se dostal do křížku s vaší agendou," uvedl prý na Twitteru hned poté, co mu přístup na jeho účet zablokoval Instagram.

Miliardář Elon Musk, který vyjádřil zájem Twitter koupit a který je zastáncem absolutní svobody projevu, návrat rappera na tuto platformu ocenil. "Vítej zpátky na Twitteru, příteli," napsal v reakci na Westův příspěvek. Samotné šokující sdělení přitom naprosto ignoroval. Twitter ale nakonec Westův účet rovněž uzamkl.

Společnost Instagram v sobotu uvedla, že omezení Westova účtu se týkají zveřejňování a komentování příspěvků a posílání zpráv, píše ČTK.

Lucie Borhyová terčem nebezpečného stalkingu. Neodbytný fanoušek překročil všechny hranice

Související články

Další články

Nejnovější kauzy