Trendy tagy válka na Ukrajině Výměna manželek 2023 Survivor 2023 Petr Pavel

Kandidátky na první dámu: Hříšně krásná Lilia, Babišova Monika či lékařka Hilšerová

Prezidentské volby: Kdo by mohl být novou první dámou
Zdroj: profimedia, Se souhlasem L. Khousnoudtinové/ foto Lucie Dvořáková, koláž eXtra.cz
+ Dalších 8 fotografií
Volby

Kandidaturu na prezidenta zatím jako první oznámil jen Karel Janeček, už nějakou dobu se ale uvažuje o řadě dalších osobností, které by mohly vystřídat Miloše Zemana. S novou hlavou státu nejspíš dorazí i nová první dáma. Po Ivaně Zemanové by se tak na Hradě mohla objevit například právě Lilia Khousnoudtinova. Potenciálních kandidátek je ale víc...

Lilia Khousnoudtinova

Partnerka miliardáře Karla Janečka Lilia Khousnoudtinová (33) má poněkud obtížně vyslovitelné jméno, na druhou stranu by byla nepochybně elegantní a krásnou první dámou. Rodačka z ruského Magnitogorsku vyrůstala v Česku, ve Francii, ve Velké Británii a v USA. Vystudovala politologii a historii na univerzitě v Oxfordu, dále studovala obory gender, globalizace a rozvoj se zaměřením na sexuální a reprodukční zdraví na London School of Economics and Political Sciences. Věnuje se řadě charitativních organizací a soustřeďuje se především na humanitární pomoc. Pro konzervativní Čechy by ale přeci jen mohla být příliš pokroková.

Monika Babišová

Z druhé dámy s krátkou přestávkou na první? Proč ne, to, že Andrej Babiš bude kandidovat na prezidenta, totiž není vůbec vyloučené. Právě naopak. Češi se tak mohou dočkat první dámy v podobě Moniky Babišové (47). Ta svého současného manžela poznala, když pracovala jako sekretářka v podniku Lovochemie, zatímco Babiš byl tehdy jedním z jeho ředitelů. Monika se věnuje interiérovému designu, své nadaci a často doprovází svého manžela na zahraničních cestách. Eleganci jí nelze upřít, i když některým lidem vadí, že využívá plastických operací a raději příliš veřejně nevystupuje.

Eva Pavlová

S velkou pravděpodobností zaútočí na Hrad i generál Petr Pavel, byť kandidaturu nepotvrdil. V zákulisí se s ním ale takřka počítá a odborníci mu přisuzují možný úspěch. První dámou by tam mohla být jeho žena Eva (57). Pár se poznal na vojenské ubytovně, Pavel o pohlednou blondýnku ale musel svést tvrdý boj s kolegy. Nakonec ale zvítězil. Spolu působili na generálním štábu, kde Eva sloužila jako komunikátor se zahraničními vojenskými a leteckými přidělenci akreditovanými v Česku. Češi by tak dost možná mohli mít na Hradě vojenský pár.

Monika Hilšerová

Češi si Moniku Hilšerovou (33) mohou pamatovat už z předchozích prezidentských voleb, do kterých kandidoval lékař Marek Hilšer. Už tehdy se mluvilo o tom, že by Česko mohlo mít půvabnou první dámu, Hilšer ale neuspěl. Nyní nejspíš bude skládat reparát. S Monikou se vzali v roce 2015 a rozumí si nejen v osobním, ale i profesním životě. Monika totiž vystudovala kromě Vysoké školy ekonomické také Lékařskou fakultu UK v Praze. Poté pracovala jako lékařka záchranné služby a anestezioložka ve Všeobecné fakultní nemocnici v Praze.

Klára Fischerová

Také Klára Fischerová mohla být už první dámou, kdyby její manžel Pavel Fischer uspěl v minulých prezidentských volbách. Bývalý diplomat a současný senátor se ale nedostal přes první kolo, a tak to letos nejspíš zkusí znovu. A po jeho boku bude, ostatně jako už dlouhou řadu let, stát i manželka Klára. Ekonomka a manažerka žila se svým mužem ve Francii, kde působil jako velvyslanec. Po smrti jejich syna Vojtěcha, který trpěl vzácným onemocněním, se začala věnovat jako manažerka dobročinným projektům, mj. v Domácím hospicu Cesta domů.

Vyřazený Pítr ze Survivoru o vztahu s Gábi: Jak s jejich láskou zamávaly drby o Andree

Související články

Další články

Nejnovější kauzy