Trendy tagy Petr Kellner Čauky lidi Hubnete s nami Výměna manželek 2021

Nejnovější kauzy

Kandidát na pražského primátora Hřib: Prozradil, jak zatočí s korupcí!

+ Další fotografie
Zopakují Piráti svůj mimořádný úspěch z loňských parlamentních voleb a budou třeba i šéfovat Praze? To by se jistě líbilo Zdeňku Hřibovi (37), tedy muži, který kope za Piráty a jde do boje o primátorské křeslo. Jaké jsou jeho vize?

Piráti jsou vnímáni jako moderní strana. V rozhovoru, který vznikl ve spolupráci s portálem g.cz, se tak moderátor Zdeňka Hřiba logicky ptal na různé modernizace, které Piráti chystají.

"Modernizace systému je naprosto zásadní pro to, aby se údaje daly samy zveřejňovat, aby fungovalo to, že někde kliknete a dostanete občanku. Nemůžeme ale čekat tak dlouho, než se vyřeší tento problém. Paralelně s tím budeme muset realizovat projekty, které budou přinášet přidanou hodnotu občanům," nastínil sedmatřicetiletý lékař a zároveň lídr kandidátky Pirátů do Zastupitelstva hlavního města Prahy.

Hřib v rozhovoru také sdělil, jak by zatočil s korupcí. "Protikorupční opatření musí být založena na transparenci. Všechny údaje budeme zveřejňovat, tedy ty, u kterých tomu nic nebrání. Tím se zvýší veřejná kontrola a tím, že je veřejná kontrola možná, tak se samo o sobě snižuje riziko korupčního jednání."

Podívejte se na celý rozhovor, který vznikl ve spolupráci s portálem g.cz

Související články

Další články