Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek Výměna manželek 2022 válka na Ukrajině MS v hokeji 2022

Kancléř Mynář se rozpovídal o stavu Zemana: V ruce má titanový hřeb, domů ho pustí brzy

Kancléř Mynář se rozpovídal o stavu Zemana: V ruce má titanový hřeb, domů ho pustí brzy
Zdroj: David Malik - CNCenter A.S. / CNC / Profimedia
+ Další 3 fotografie
Miloš Zeman
Zatímco se prezident Miloš Zeman (75) zotavuje z operace ruky, už za ním do Ústřední vojenské nemocnice přišly první návštěvy. Kromě manželky Ivany se tak na prezidenta přišel podívat i kancléř Vratislav Mynář (53). Ten se pak rozpovídal i o stavu prezidenta.

"Podle informací od ošetřujících lékařů a pana profesora Zavorala proběhla operace standardně, bez jakýchkoli komplikací a trvala necelou hodinu," popsal pro TN.cz Vratislav Mynář (53). Podle něj si Miloš Zeman (75) v úterý večer zlomil pažní kost. Prezident tak musel ještě ten samý večer podstoupit operační zákrok, během kterého mu lékaři zpevnili ruku titanovým hřebem.

Domů se vrátí nejpozději o víkendu

Jak už dnes ráno řekl Jiří Ovčáček eXtra.cz, Zemanův stav je v pořádku. To potvrdil i Mynář, který dodal, že prezident už není na jednotce intenzivní péče, ale zotavuje se na běžném pokoji. Zeman má mít dobrou náladu, kterou mu měla zlepšit i ryba s vařeným bramborem k obědu.

Podle Mynáře nechce prezident polevit ze svého programu. "Jestli bude všechno v pořádku, tak pan prezident by měl být v sobotu, nejhůř v neděli, propuštěn do domácího ošetřování," informoval TN.cz kancléř s tím, že už by měl Zeman normálně fungovat.

Chce promluvit k občanům

S tím souhlasí i hradní mluvčí Jiří Ovčáček. "Na září plánujeme pokračovat v nastaveném programu. Předpokládám, že pan prezident i s fixovanou rukou promluví k občanům České republiky," sdělil Ovčáček eXtra.cz.

"Záleží na panu prezidentovi a na tom, jak mu práh bolesti dovolí s tím manipulovat, nicméně podle lékařů to po krátké rekonvalescenci nebrání ve výkonu povinností," uvedl kancléř a dodal, že podle lékařů by měla léčba zraněné ruky zabrat mezi šesti až osmi týdny.

Související články

Další články

Nejnovější kauzy