Trendy tagy Speciál: Hubněte do plavek válka na Ukrajině Svatba Karlose a Lely Agáta Hanychová

Kancelář prezidenta dostane kvůli platům pro zaměstnance o 20 milionů víc, než bylo v plánu

Kancelář prezidenta dostane kvůli platům pro zaměstnance o 20 milionů víc, než bylo v plánu
Zdroj: profimedia
rozpočet
Ještě na podzim byl rozpočet pro kancelář prezidenta o dvacet milionů nižší než je tomu dnes. Portál iDnes pátral potom, proč tomu tak je. Předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Miloslava Vostrá prozradila, z jakého důvodu se rozpočet na příští rok pro kancelář hlavy státu najednou zvýšil - peníze prý půjdou mimo jiné na zvýšení platu zaměstnanců.

Kancelář prezidenta rozhodně koronavirovou krizi nepocítí, ba naopak, platy zaměstnanců se zvýší. Zatímco na podzim, když ještě nikdo netušil, že krize přijde, měla kancelář prezidenta naplánovaný rozpočet ve výši 404,9 milionu korun, po středečním jednání je tomu jinak.

Peníze půjdou na zvýšení platů

Sněmovní výbor schválil navýšení rozpočtu o dvacet milionů. „Návrh rozpočtu je shodný s návrhem ministerstva financí. Vychází ze střednědobého výhledu. Do zvýšených výdajů jsou zahrnuty prostředky na financování podílu EU u projektu „Podpora biodiverzity a obnova krajinné struktury v Lánské oboře II,“ uvedla pro iDnes předsedkyně sněmovního rozpočtového výboru Miloslava Vostrá (KSČM).

Po tom, co byla upozorněna na to, že rozpočet byl ještě před půl rokem o dvacet milionů chudší, uvedla, že peníze půjdou na platy zaměstnanců. „Do návrhu byl zapracován nárůst prostředků na platy zaměstnanců, včetně příslušenství, stejně tak tomu je i u ostatních kapitol, a již zmiňovaný podíl EU,“ upřesnila předsedkyně.

Kritika navýšení

„Firmy a podnikatelé, z jejichž daní veřejná sféra žije, trpí existenční úzkostí. Dramaticky snižují své náklady, aby přežily,“ vyjádřil se kriticky k navýšení rozpočtu šéf poslaneckého klubu TOP 09 Miroslav Kalousek. „Poslanci vládní koalice a tato vláda se přesto chovají, jako by žádná krize neexistovala a dál nás čekal jenom růst,“ doplnil.

Dominique Alagia o SuperStar: Chtěli ze mě udělat pipinu, Pagáčová psala, že jsem pí..

Související články

Další články

Nejnovější kauzy