Tento web používá soubory cookie k poskytování služeb, personalizaci reklam a analýze návštěvnosti. Používáním tohoto webu s užitím cookies souhlasíte.Rozumím
Trendy tagy Jana Paurová Extra Host (pořad) Počasí Bohumín

Nejnovější kauzy

MASAKR V NICE: Kamion najel do davu lidí, řidič byl pak zastřelen. Mrtvých na jihu Francie je už více než 80

+ Dalších 13 fotografií
Francie se musí vyrovnat s dalším krveprolitím. Nákladní auto vjelo ve čtvrtek večer do davu lidí oslavujících ve francouzském Nice státní svátek. První zprávy z místa tragédie hovořily o třiceti mrtvých. Nejnovější zprávy jsou ale ještě děsivější, mrtvých je už více než 80. Prezident Francois Hollande svolal jednání krizového štábu.

Nákladní auto vjelo ve čtvrtek večer do davu lidí oslavujících ve francouzském městě Nice státní svátek Den Bastily. Místo veselí z oslav a ohňostroje přišel masakr.

První informace z místa tragédie hovořily o 30 mrtvých. Nyní toto smutné číslo dále stoupá. Obětí masakru v Nice je bohužel už více než 80. Desítky zraněných bojují o život.

Muž, který řídil kamion, je po smrti. Podle svědků do lidí najížděl opakovaně a zrychloval. Vzduchem v tu chvíli létaly kusy těl. Řidiče zastavila až střelba. Je otázkou, zda jednal sám, nebo má komplice.

„Lidé utíkají. Všude je panika. Vjel na promenádu a najel do davu. Lidé jsou od krve,“ uvedl z místa masakru reportér Damien Allemand. K útoku došlo v 22:30.

V zemi bude zasedat krizový štáb, který nechal svolat prezident Francois Hollande. Případ vyšetřuje také protiteroristické oddělení tajné služby. Příznivci Islámského státu útok v Nice už oslavují na sociálních sítích, ale na detailnější zprávy si ještě počkáme.

Související články

Další články