Trendy tagy Simona Krainová očkování Covid Výměna manželek 2021 Extra Host (pořad)

Nejnovější kauzy

Kamilo, bojujte! Hlasatelka Moučková (89), která před 50 lety vyháněla ruské okupanty, skončila v nemocnici

Kamila Moučková
Zdroj: reprofoto ČT/Fokus Václava Moravce
Poslední dobou tráví ve špitálech víc času než doma! Řeč je o legendární hlasatelce Kamile Moučkové (89), která byla v roce 1968 asi hlavní tváří protiokupačního vysílání televize. Komunisté se jí zle pomstili a následky perzekucí mohou i za její brutální bolesti.

Není u nás moc takových morálních ikon, které neuhnuly, i když věděly, že za to budou tvrdě pykat. Kamila Moučková je ale jednou z nich. Až do pádu zločinného systému v roce 1989 se musela za trest živit podřadnými pracemi. Lepení pytlíků a tahání 50 kg vážících rolí jí však úplně zlikvidovalo záda.

„Nikomu bych takovou bolest nepřála,“ říkala začátkem roku, když trávila pět týdnů v nemocnici, kde se ji snažili zbavit utrpení.

V únoru se objevila v pořadu Fokus Václava Moravce a všem musela spadnout čelist. Devadesátku na krku by této dámě, která celý život vášnivě a ve velkém kouří, nikdo ani náhodou nehádal.

Jenže dnes už je opět v péči lékařů. „Nezlobte se, ale jsem v nemocnici,“ řekla nám hlasatelka, když jsme jí dopředu chtěli gratulovat k blížícím se kulatinám. Její hlas byl slabý a jako by plný bolesti.

Jestli její pobyt ve zdravotnickém zařízení opět souvisí se zády, nebo jde o jinou potíž, to jsme se nedozvěděli. Věříme ale, že se felčarům zase povede zázrak, a dají hrdinku do pořádku, aby mohla narozky oslavit ve velkém!

Související články

Další články